Spotkanie autorskie z Krzysztofem Daukszewiczem

Krzysztof Daukszewicz polski satyryk, kabareciarz, felietonista, poeta, a także piosenkarzem. Absolwent Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie.

Swoją karierę zawodową rozpoczął pełniąc funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie. Współtworzył także kabaret Gwuść, a w następnych latach występował w kabaretach: „Na pięterku”, „Hotel Nitz”, „Pod Egidą”.  Obecnie niezwykłą popularność przynosi mu udział w programie Szkło kontaktowe, gdzie jako gość, z sobie właściwą swadą satyryczną  komentuje obecną sytuację społeczno-polityczną w kraju. Często bierze także udział w audycjach na antenie halo Radio.  Krzysztof Daukszewicz jest ojcem czwórki dzieci i tworzy udany związek małżeński z Violettą Ozminkowską- Daukszewicz.

Satyryk jest też autorem licznych poczytnych pozycji literackich, w których rozprawia się z otaczającą go rzeczywistością. Przytoczyć można takie tytuły jak: „Tuskuland”, „Meneliki limeryki epitafia sponsoruje ruska mafia”, „Między Worujem a Przyszłozbożem” , Nareszcie w Dudapeszcie”, „Meneliki nowe…czyli wina Tuska i logika białoruska” .

Jako miłośnik myślistwa często publikuje swoje artykuły na łamach prasy łowieckiej. Zbiór takich felietonów napisanych w błyskotliwy i pełen humoru sposób zawarty został w książce „Prosto z ambony”.

Za swoją działalność artystyczną otrzymał wiele prestiżowych nagród. W 2009 roku został odznaczony srebrnym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Violetta Ozminkowska – dziennikarka, redaktorka, felietonistka. Absolwentka Wydziału Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Od ponad dekady pracuje w redakcji Newsweeka, jako szefowa działu „Społeczeństwo”. Współtworzyła biografię Marka Edelmana „Pan Doktor i Bóg”, jest autorką wywiadu rzeki z Grzegorzem Miecugowem : „Szkiełko i oko”, a także redagowała książkę Moniki Jaruzelskiej „Towarzyszka Panienka”. Jest autorką książek biograficznych wielkich polskich kobiet. Dzieła jej autorstwa to „Maria Czubaszek – w coś trzeba wierzyć”, Agnieszki Osieckiej „Lubię farbować wróble”,  Michaliny Wisłockiej – „Sztuka Kochania Gorszycielki”.

Prywatnie Violetta Ozminkowska jest mamą dorosłej córki i żoną satyryka Krzysztofa Daukszewicza.

Marcin Michrowski – jest absolwentem Amerykańskiej Szkoły Dziennikarstwa w Warszawie, specjalizacja dziennikarstwo telewizyjne oraz wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1997 r. związany z TVP , początkowo z Redakcją Publicystyki, następnie z redakcją porannego programu „Kawa czy herbata?”. Obecnie w redakcji programu porannego TVP 2 „Pytanie na śniadanie”. Autor reportaży m.in. z USA i Kanady dla TVP Polonia.

Przeprowadził liczne wywiady z gwiazdami, m.in. Andrzejem Wajdą, Heleną Vondraczkową, Zofią Rysiówną, Jerzym Kawalerowiczem. Prowadzi także eventy, konferencje, gale, pikniki, szkolenia medialne. Od lat także prowadzi  spotkania autorskie w całej Polsce.