SUP OPEN RACER STEPNICA (15.08.21r.)

Zawody na deskach SUP o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica

Serdecznie zapraszamy w dniu 15.08.2021r. na zawody SUP OPEN RACER Stepnica o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica, które odbędą się na plaży i kąpielisku położonym u brzegu Zalewu Szczecińskiego w Stepnicy. Impreza odbywać się będzie w godzinach 12.00 – 19.00. Program wydarzenia skierowany jest do miłośników SUP oraz wszystkich, którzy chcieliby zaprzyjaźnić się z tą formą aktywności. Dla najlepszych uczestników SUP OPEN RACER przygotowane zostały nagrody rzeczowe oraz puchary.

Co nas czeka?

Przez cały dzień dla wszystkich zainteresowanych dostępna będzie akademia pływania na deskach SUP pod okiem instruktorów grupy SUPup! Nowicjusze opanują podstawy, poznają różne techniki pływania, a przede wszystkim zaprzyjaźnią się z SUPem. Program dedykowany jest dla dzieci od 10 roku życia.

Program SUP OPEN RACER:

12.00 – 13.30 zapisy w Strefie SUP zawodnika (Kobiety / Dzieci do lad 16, Mężczyźni)

13.30 Zebranie SUP zawodników

14.00 – 14.30 Wyścig Techniczny Dzieci do lat 16 (dystans 300 m)

14.30 – 15.30 Wyścig Techniczny Kobiet oraz Mężczyzn (dystans 1 500 m)

16.00 Wyścig Sprint ( 200 m)

16.30 Dekoracja i wręczenie nagród dla Zwycięzców SUP OPEN RACER

18.00 SUP FUN RACER (uczestnicy SUP akademii)

19.00 Zakończenie imprezy

Zawodnicy SUP OPEN RACER startować będą z brzegu plaży. Trasa SUP wyścigów przebiegać będzie po wyznaczonym w tym celu wodnym torze. Znacznikami będą boje. Wszystkie szczegółowe informacje dostępne będą w strefie SUP zawodnika. Ewentualne zmiany w planie zawodów zostaną ogłaszane będą na bieżąco przez prowadzącego podczas trwania wydarzenia oraz podczas zebrania zawodników.

Organizatorem zawodów jest: Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy, FLOWup! & SUPup! we współpracy z GMINĄ STEPNICA.

Partnerem zawodów jest: SUP-SURFER.PL oraz HYDROSFERA (wsparcie sponsorskie – nagrody dla zawodników).

Dodatkowe atrakcje:

Podczas wydarzenia odbędzie się program AQUA FIT POOL na basenie o wymiarach 10x5m, w którym instruktorka prowadzić będzie zajęcia:

– SUP JOGA: trening wzmacniający mięśnie taśmy głębokiej, pomagając utrzymać silne centrum, mięśnie nóg, ramion oraz nadgarstków.

– Aqua Aerobik: świetny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów, wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki.

– Aqua Noodle: ćwiczenia z tak zwanymi „makaronami czyli piankami wyporowymi.

– JOGA na matach: energetyzująca praktyka jogi, która ma na celu rozruszać ciało, wzmocnić je
i uelastycznić. Podczas zajęć pracujemy nad zakresem ruchów, mobilnością naszego ciała, połączeniem ruchu z oddechem, uważnością i koncentracją umysłu. Wzmacniamy ciało, a przede wszystkim kręgosłup oraz mięśnie głębokie, które pozwalają nam utrzymać zdrową postawę ciała.

Towarzyszyć nam będzie dużo słońca, energia i przyjemna plażowa chill DJ muzyka.

Zapraszamy wszystkich chętnych na plażowy wypoczynek, SUP pasjonatów oraz całe rodziny na spędzenie SUPer niedzieli na plaży w Stepnicy!

Serdecznie zapraszamy!

Gmina i Miasto Stepnica