Wakacje w stepnickim amfiteatrze

Piątkowy poranek był pełen pracy i emocji związanych z zakończeniem roku szkolnego.    

Ale już po południu przy stepnickim amfiteatrze wystartowały wakacje.  Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy, zorganizował całe kilka ciekawych atrakcji. 

Imprezę rozpoczęto o godz. 15:00 zorganizowanym we współpracy z Radą Rodziców działającą przy stepnickiej szkole podstawowej festynem rodzinnym. Na maluchy czekały stoiska warsztatowe przygotowane przez aktywnych rodziców, strefa relaksu z leżakami i barem wypełnionym słoikami z lemoniadą oraz zdrową sałatką owocową. Każdy mógł skorzystać z „foto-budki 360°”. Kamil żongler w strefie animacji uczył żonglerki, a na najmłodszych czekały olbrzymie bańki mydlane. Mamy zadbały o piękne wianki, które robiły w ogromnych ilościach ze swoimi pociechami. Tuż po festynie rozpoczęła się akcja na scenie amfiteatru. Koncert „Rozśpiewana Stepnica” zgromadził sporą widownię.  W ramach tej części imprezy wystąpili wykonawcy związani z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stepnicy. Na początek uczestnicy zajęć muzycznych prowadzonych przez Pana Dobromira Strzelczyka wykonali utwór na gitarach elektrycznych. Był to ich pierwszy występ na dużej scenie i trzeba przyznać, że spisali się znakomicie.  

Kolejni na scenę weszli uczestnicy prowadzonych zaledwie od marca zajęć wokalnych    prowadzonych w ośrodku przez Pana Patryka Adamkiewicza. Ogrom pracy włożonej zarówno przez instruktora jak i śpiewaków słychać było już od pierwszych wyśpiewanych melodii. Przekrój wiekowy robił nie mniejsze wrażenie jak i poziom prezentowanych utworów. Widownia reagowała fantastycznie nagradzając występujących gromkimi brawami.  

 W repertuar typowo rockowy wprowadził publiczność szczeciński zespół M.O.  W skład tego młodego zespołu wchodzi także mieszkaniec Stepnicy, dla którego ten występ przed znaną sobie widownią był ważnym wydarzeniem. Wszyscy młodzi wykonawcy dołożyli więc starań, by ich występ był na najwyższym poziomie. Po krótkiej przerwie na scenę w pięknych strojach wkroczyli artyści zaproszeni przez Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica. Wykonali utwory operowe i musicalowe w najlepszym wydaniu. Pani Monika Sagan – mezzosopranistka, Pana Patryk Adamkiewicz – tenor przy akompaniamencie wybitnego pianisty Pana Marka Kwarty wykonali koncert pod nazwą „Najpiękniejsze Melodie”. Piękna sceneria przy Amfiteatrze, sprzyjająca pogoda i niesamowicie przyjazne nastawienie publiczności sprawiło, iż całe wydarzenie należało do jednych z najbardziej klimatycznych, które w ostatnim czasie odbywały się na terenie przystani.  

Najbliższym wydarzeniem w amfiteatrze będzie już 1 lipca, o godz. 18:00, Recital Olgi Bończyk. 

Skip to content