32 finał WOŚP

Wielki FINAŁ WOŚP w Stepnicy!
Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowany został przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy we współpracy z Zespołem Szkolno – Przedszkolnym im. K. Maciejewicza w Stepnicy.
Orkiestrowe granie to przede wszystkim działania oddolne mieszkańców, a sukces przedsięwzięcia jest uzależniony od zaangażowania ludzi dobrej woli. Prace rozpoczynają się już w październiku od rejestracji sztabu i ustalania osób odpowiedzialnych za poszczególne elementy tej układanki. Szefem sztabu po raz kolejny była Mirosława Nowak – Dyrektor MGOK w Stepnicy.
Sprawami wolontariuszy zajmowała się także doświadczona w tym działaniu Pani Aneta Rączkowska, która czuwała, by wolontariusze na czas wypełniali ankiety i by w odpowiednim czasie zwrócili do sztabu swoje oświadczenia, a w przypadku wolontariuszy małoletnich podpisane przez ich rodziców. Dokumenty niezbędne do rejestracji musiały zostać wysłane do warszawskiego sztabu do 5 stycznia br. Już w połowie stycznia rozkręciła się WOŚPOWA machina organizacyjna finałowego wydarzenia.
Przygotowania do występów rozpoczęły „Smoki w Zalewie”, czyli nasze stepnickie dzieci i młodzież pracująca pod czujnym okiem Pana Kamila Maleckiego nad coraz bardziej skomplikowanymi układami choreograficznymi z ogniem w dłoniach. Pokaz swoich umiejętności podczas WOSP zaprezentowali podczas finałowego Światełka do nieba tuż przy hali widowiskowo- sportowej w Stepnicy.
Mimo trwania ferii udało się także przygotować grupy wokalne złożone z uzdolnionej młodzieży szkolnej. Tu o wysoki poziom występu zadbał jak zawsze Pan Witold Kaleczyc. W MGOKU za to przygotowywała się grupa wokalna i wokaliści indywidualni pod okiem Pana Patryka Adamkiewicza. Przygotowania poczynili także harcerze z drużyny Feblik ze Stepnicy. Przygotowali utwór, który wykonali na scenie przy akompaniamencie Pana Rafał Strzelczyka. Harcerze wspierali WOŚP także na wielu innych płaszczyznach. Z grona harcerek znalazły się chętne do sprzedaży gadżetów w naszym sklepiku, pomocy przy warsztatach plastycznych dla dzieci, a przede wszystkim do porządkowania holu tuż po zakończeniu WOŚP. Nie byłoby jednak WOŚP-u bez wytrwałej pracy Pań z Koła Gospodyń Wiejskich Przystań w Stepnicy. Przez tydzień poprzedzający Finał to one ulepiły tysiące pierogów, które sprzedawały w MGOK -u. Zdobyte w ten sposób środki zostały przeznaczone na cele organizacyjne ( zakup produktów obiadowych na Finał), a cała pozostała kwota zasiliła WOŚP.
Organizacja WOŚP-u to także różnego rodzaju koszty które zostały pokryte dzięki pracy Pań z KGW,
ale także dzięki wpłatom otrzymanym od ludzi dobrej woli. Do akcji z wielkim entuzjazmem przyłączyły się także Koła Gospodyń Wiejskich Kopiczanki i Miłowianki. To Panie z tych Kół dyżurowały na zmiany przy sprzedaży ciast oraz sprzedaży innych frykasów. Jak zwykle sporą kwotę udało się uzyskać ze sprzedaży pieczonego dzika, którego ufundowali Państwo Mariola i Artur Kwiryngowie. Gdy Pani Mariola Kwiryng dzielnie walczyła z porcjowaniem dzika ustawiła się długa kolejka fanów tego frykasu. Jak zawsze można było także liczyć na stepnicką społeczność podczas licytacji gadżetów i voucherów, która została zakończona tradycyjnie licytacją złotego serduszka ufundowanego przez Państwa Danielę i Andrzeja Wyganowskich. Po długiej walce serduszko trafiło w ręce Pani Ewy Wąsik, która zdecydowała się zapłacić wylicytowaną kwotę 3.700,00 zł. Pani Ewa od wielu lat próbowała sił podczas licytacji. W tym roku w końcu udało się zakupić jej wymarzone serduszko, które z wielką przyjemnością wręczył Pan Burmistrz Andrzej Wyganowski. Pan Burmistrz wręczając serduszko podziękował wszystkim za zaangażowanie w realizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia i tym samym zakończył obchody Wielkiego Finału WOŚP w sztabie w
Stepnicy. Komisja zliczająca pieniądze , w której składzie były Panie Iwona Blatkiewicz – Dyrektor ZSP w Stepnicy, Pani Aneta Rączkowska oraz Pani Anna Wojno wspierane przez Panią Lidię Wyzińską oraz
Pana Grzegorza Masternaka doliczyła się ostatecznie kwoty 37.000,00 zł , 180 Euro. Nadal jednak nie jest to ostateczna kwota, gdyż do 8 stycznia trwać będą licytacje allegro przedmiotów, które nie znalazły chętnych, bądź nie zdążono poddać ich pod licytację podczas imprezy finałowej. Cały czas aktywna jest także e-skarbonka sztabu. Linki do eskarbonki oraz do licytacji znajdują się na stronie Facebook Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy.

Skip to content