Wycieczka do Wolińskiego Parku Narodowego

Wycieczka do Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach.

W dniu 22 marca 2018r.  grupa uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Twardowskiego w Racimierzu,  skorzystała z możliwości wyjazdu do Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach. Wycieczka była nagrodą w zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy konkursie polegającym na stworzeniu makiety części Gminy Stepnicy, a w szczególności nabrzeża objętego programem natura 2000. Zwycięzcami konkursu byli uczniowie klas: V z Racimierza i Vb ze Stepnicy. Pracownicy WPN, ze względu na wyjątkowo niesprzyjającą pogodę najpierw  pokazali dzieciom ekspozycje znajdujące się w murach muzeum. Atrakcją okazała się najnowsza ekspozycja  kolekcji sów. Później oprowadzili dzieci  po parku przeprowadzając lekcję edukacyjną. Następnym punktem programu były odwiedziny w zagrodzie żubrów. Po wizycie w zagrodzie w restauracji „Przystań” czekał na zwiedzających gorący dwudaniowy obiad wraz z deserem. Działanie odbyło się w ramach  polsko-litewskiego projektu  CICPA „Common Initiatives in Conserved and Protected Areas”,  realizowanego  przez Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy i Stowarzyszenie Na Rzecz Wybrzeża, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach programu INTERREG Południowy Bałtyk 2014-2020.