WOŚP – Relacja

WOŚP W STEPNICY – RELACJA

Stepnicki Sztab WOŚP podczas XXI Finału zebrał kwotę 13 006,00 zł. Już od godziny 10.00 dwudziestu pięciu wolontariuszy kwestowało w Stepnicy i pobliskich miejscowościach choć główna impreza z występami i licytacjami rozpoczęła się o godzinie 14.00. I tak jak zapowiadaliśmy działo się, oj działo. Program był bardzo urozmaicony. Jako pierwsze zaprezentowało się Koło recytatorskie „Poetyczne inspiracje” czyli nasze wspaniałe seniorki prowadzone przez Pana Michała Krzywaźnię.
Chwilę później mogliśmy podziwiać rozwijający się talent sceniczny naszych młodych aktorów w teatrzyku „Trzy bombki” przygotowane pod kierunkiem Pani Iwony Blatkiewicz. Co prawda w niepełnym składzie, ale z jaką wielką siłą wystąpiła grupa wokalna dzieci z klasy IIIB Szkoły Podstawowej w Stepnicy, pod kierunkiem Pani Barbary Wasiluk. Piękne układy taneczne, w perfekcyjnym wykonaniu zaprezentowały prowadzone przez Panią Irminę Łachacz grupy taneczne: PomerStep Junior , Pomerstep, grupa Balans Czarnocin. Wspaniały popis break dance zaprezentował Pan Marcin Kołogrecki. Wielkie zainteresowanie wzbudziła grupa paramilitarna w.o.t.s.g.o., która zaprezentowała pokaz walki wręcz i samoobrony, Wśród tych walecznych chłopców nasz Stepniczanin Dawid Kaczemba, który na codzień  uprawia sztuki walki. Odbyły się również koncerty. Wystąpił Michał Muryn – człowiek orkiestra, zagrał na keyboardzie, a do tego nam zaśpiewał rozgrzewając całą widownię.
W profesjonalnym stylu wystąpili zaprzyjaźnieni już od kilku lat artyści: Wojciech Rapa, Barbara Włodarczyk i Mieczysław Kniaź oraz nasza rodzima artystka Anna Weryszko.
Występy i pokazy przeplatane były licytacją prowadzoną przez Michała Krzywaźnię, któremu towarzyszyła Miss Lata nad Zalewem 2012 – Patrycja Żurawska. Największą kwotę uzyskaliśmy za złote serduszko, ofiarowane przez Państwa Danielę i Andrzeja Wyganowskich. Serduszko zostało wylicytowane przez Panią Agatę Sąsiada za 400 euro (1640zł). Ogromne emocje wzbudzały licytacje maskotek, obrazów oraz koszulki, piłki i szalika z autografami SPR Pogoń Baltica Szczecin. Zainteresowanie okazano również przy licytacji tortów, bonu paliwowego oraz gadżetów WOŚP-u i mnóstwa innych przekazanych na licytację przedmiotów, których nie sposób wymienić.
Dużym zainteresowaniem smakoszy cieszył się pieczony dzik, który został upolowany przez Pana Andrzeja Nowaka, natomiast smakowicie go przyrządził Pan Artur Kwiryng i aby wszystko było w rodzinie, ich małżonki Pani Mariola Kwiryng oraz Pani Mirosława Nowak nam go pokroiły i podały, uzyskując wspaniały wynik finansowy do puszki.
Dodatkową atrakcją była loteria z ogromną ilością fantów, przygotowana i obsługiwana przez Panie ze Stepnickiego Koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
Odbył się również Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Stepnica. Wręczenie pucharów i medali zwycięzcom orkiestrowych zmagań nastąpiło w trakcie imprezy.
Giełda smakowitości była równie dobrze zaopatrzona: pierogi, krokiety, zupa pomidorowa. Ekipa grillowa proponowała: skrzydełka, kiełbasę oraz kaszankę, natomiast kącik cukierniczy oferował przeróżne ciasta, herbatę, kawę i inne napoje.
O godzinie 20.10 wszyscy zgromadzeni przy budynku szkolnym podziwiali pokaz fajerwerków – Światełko do nieba.
Organizatorami XXI Finału WOŚP byli: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Stepnickiej w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Zespołem Szkolno-Przedszkolnym, Gimnazjum oraz ze Strażą Pożarną i Harcerzami.
Gorące podziękowania dla wszystkich razem i każdego z osobna.

Skip to content