WOJNA MAGÓW

            26 lipca w Szczecinie, a dzień później w Stepnicy, będzie można obejrzeć widowisko plenerowe ,,Wojna Magów'' zrealizowane w ramach projektu ,,CZŁOWIEK – MASZYNA'' z programu Lato w teatrze. Organizatorem projektu jest Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy przy współpracy z Ośrodkiem Teatralnym KANA.

            Spektakl stanowi podsumowanie prawie dwutygodniowej pracy młodzieży, która część swoich wakacji postanowiła poświęcić na rozwój swojej pasji, którą stanowi teatr.

            ,,Wojna Magów'' to spotkanie dwóch światów – świata mistycznego i duchowego filozofa Georgija Gurdżijewa oraz świata zdominowanego przez technologię pisarza Stanisława Lema. Każdy ze światów to opowieść o walce z własnymi słabościami a także panującymi uprzedzeniami  i stereotypami. To refleksyjne spojrzenie w przyszłość, ale z obopólną zgodą i zrozumieniem dla nowoczesnych mediów i postępu technologicznego.

            Projekt „CZŁOWIEK – MASZYNA”, w ramach którego realizowane jest widowisko, to autorski program warsztatowo – artystyczny  realizowany na terenie Stepnicy i Szczecina od 15 do 28 lipca. Głównym celem projektu jest rozwój kreatywności oraz twórcze spędzenie wolnego czasu podczas wakacji przez młodzież w wieku 13 – 18 lat.  W ramach projektu młodzi ludzie, jak co roku, pracują pod okiem instruktorów w czterech grupach warsztatowych (teatralno – ruchowych, muzycznych, kostiumowo – scenograficznych i promocyjno – multimedialnych).

Projekt ,,CZŁOWIEK – MASZYNA'' realizowany jest w ramach Lata w Teatrze.

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Terminy widowiska:

26 lipca, piątek, g. 21.30 Łąka KANY

27 lipca, sobota, g. 21.30 Amfiteatr w Stepnicy

Wstęp wolny

Więcej informacji na https://www.facebook.com/teatrwkrzywymzwierciadle/

 

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy, Ośrodek Teatralny Kana

Partnerzy:Gmina Stepnica, Teatr w Krzywym Zwierciadle (Stepnica), Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ryszewku Zachodniopomorska Offensywa Teatralna, Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 12. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 18 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury.

Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom.

W tegorocznej edycji programu weźmie udział ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na:

www.latowteatrze.pl

www.facebook.com/programLatowteatrze

Skip to content