WEEKEND KOBIET czyli Kobiety, Pasje, Relaks

Wzorem lat poprzednich, obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet w Stepnicy, odbyły się poprzez realizacje cyklu wydarzeń w formie weekendowego spotkania. W piątek i sobotę  drzwi do Gminnego Ośrodka Kultury były szeroko otwarte dla chcących zaznać trochę kultury oraz relaksu.

Zwiedzający, a nawet grupy zainteresowanych, już w piątek, od rana przychodziły do GOK-u zobaczyć wystawę Artpasje Pani Krystyny Prokopowicz. Byli to uczniowie i nauczyciele stepnickich szkół.  Może wśród naszych młodych gości znajdzie się ktoś, kto zapragnie zostać artystą i sam zacznie tworzyć, tak jak Pani Krystyna.

O godzinie 17:00 rozpoczął się wernisaż. Odwiedzających zachwyciła urokliwa wystawa, na której można było zobaczyć prace wykonane różnymi stylami i technikami od decoupaqe przez malowanie na płótnie, po wytwory w glinie. Pani Krystyna jest idealnym przykładem na to, że w wolnym czasie można realizować swoje marzenia i poświęcić się swojej pasji. Oglądając jej twórczość można dostrzec piękną, wrażliwą duszę artystki. Pani Krystyna nie tylko tworzy, ale także przekazuje młodszym pokoleniom swoją wiedzę, prowadząc zajęcia i warsztaty. Za co również została nagrodzona kwiatami, brawami oraz pamiątkową statuetką wręczoną przez Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica.

Sobota to dzień, który odbył się pod hasłem RELAKS. Każda z pań, która odwiedziła Gminny Ośrodek Kultury mogła skorzystać z zabiegów kosmetycznych i masażu relaksacyjnego. Miała również okazję znaleźć dla siebie jakiś ciuszek czy skorzystać z porady dietetyka z Natur House, a w przygotowanej kawiarence zjeść coś słodkiego i zdrowego zarazem.
A w najbliższą środę – długo oczekiwany wyjazd do Teatru Współczesnego w Szczecinie.

Pełni pomysłów na kolejne tego typu akcje, zapraszamy już dzisiaj do Gminnego Ośrodka Kultury oraz na wydarzenia organizowane na terenie naszej gminy.

Relację z przebiegu WEEKENDU KOBIET można znaleźć na fanpage GOK-u na Facebooku: https://www.facebook.com/GminnyOsrodekKulturyWStepnicy

Michał Krzywaźnia

>>>galeria<<<