Turniej Wsi – WYNIKI

W sobotę 9 czerwca w na boisku w gościnnym Miłowie odbyła się IX edycja  Turnieju Wsi Gminy Stepnica. Do tegorocznych rozgrywek przystąpiło 14 sołectw. Pogoda dopisała, a zawodnicy dopingowani przez wspaniałych kibiców robili wszystko, aby zdobyć jak najwięcej punktów i zgarnąć główną nagrodę. Nie  obyło się więc bez zmiażdżonych cebul, czy połamanych wideł, ale nad prawidłowością przebiegu zawodów czuwało jury w składzie: Andrzej Wyziński, Mariola Kwiryng, Katarzyna Kaliszewska oraz Maciej Grobecki.
Złote widły  i czek o wartości 1000 zł zdobyła drużyna z Łąki, II miejsce – srebrne widły i 600 zł – zdobyło sołectwo Kopice, a III miejsce – brązowe widły i 400 zł – drużyna z Żarnowa. Pozostałe sołectwa otrzymały czeki o wartości 200 zł. Nagrody wręczyli: Andrzej Wyganowski Wójt Gminy Stepnica oraz Stanisława Rzymczyk Zastępca Wójta Gminy.
Na jubileuszowy X Turniej Sołectw  w przyszłym roku w Łące zaprosił Tadeusz Peczko sołtys zwycięskiego sołectwa, ponieważ zwycięscy oprócz nagrody głównej, wypracowują sobie organizację turnieju w roku następnym.
Turniej Wsi 2012 to nie tylko zmagania sołectw w konkurencjach sportowych. Sołectwa mogły zaprezentować swoje walory w formie stoisk.  W tej konkurencji udział wzięło 5 sołectw : I miejsce i czek o wartości 300 zł za  oryginalną prezentację  swojej miejscowości otrzymali gospodarze imprezy czyli miejscowość Miłowo, II miejsce wraz z czekiem o wartości  200 zł  miejscowość Stepnica, III miejsce ex aequo i czeki po 100 zł Łąka, Zielonczyn  i Żarnowo.
Na turnieju nie zabrakło stoisk gastronomicznych  z przepysznymi wyrobami, a impreza zakończyła się  zabawą taneczną przy akompaniamencie zespołu muzycznego. 

Skip to content