TEATRALNY JUBILEUSZ

W tym roku przypadają 10 urodziny Teatru w Krzywym Zwierciadle, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy. Z tej okazji zaplanowanych jest w ciągu roku kilka wydarzeń teatralnych skierowanych do mieszkańców naszej gminny.
Teatr w Krzywym Zwierciadle jest nierozerwalnie związany ze Stepnicą. Czego dowodem jest najnowsza premiera teatru „Miejsce do nazwania”. Jest to wzruszająca podróż po niejednoznacznej historii Stepnicy oraz początek poszukiwań własnej tożsamości, własnego miejsca… miejsca do nazwania. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców Stepnicy, aby przy najbliższej okazji wybrali się na spektakl do Gminnego Ośrodka Kultury i sami doświadczyli emocji związanych z trudną historią naszej miejscowości. W najbliższym czasie spektakl będzie można obejrzeć na festiwalu KRZYKOWISKO w Maszewie.
Młodzi stepniccy aktorzy oraz reżyser za swoje dokonania na tle artystycznych poszukiwań, twórczych osiągnięć oraz krzewienia kultury wysokiej w naszej gminie zostali docenieni przez Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy, otrzymując nagrody pieniężne, na dalszy rozwój swojej teatralnej pasji.
Już w lipcu kolejne teatralne wydarzenia. W ramach Dni Stepnicy Teatr WKZ wraz z gośćmi zaprezentuje bajkę o „Stepnickiej Złotej Rybce”. A na zakończenie XI Letniej Akademii Teatralnej organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Teatr WKZ będzie można po raz kolejny obejrzeć widowisko plenerowe na placu przed Amfiteatrem. W sierpniu w GOK-u planowane są wakacyjne warsztaty teatralne dla najmłodszych, a od września zajęcia dla seniorów. Serdecznie zapraszamy.

>>>galeria<<<

Skip to content