TEATRALNE LATO

Teatr w Krzywym Zwierciadle, w te wakacje, będzie miał „ręce pełne roboty”.
Aktorzy zamiast odpoczywać, w pierwszych dniach lipca, będą brali udział
w warsztatach teatralnych organizowanych przez Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego w Stargardzie Szczecińskim oraz w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Teatr Ósmego Dnia w ramach Festiwalu Spoiwa Kultury w Szczecinie.
Następnie powrócą do Stepnicy, aby wspólnie z seniorami, skupionymi wokół Koła Recytatorskiego „Jesienne Promienie”, pracować nad premierą widowiska muzyczno – teatralnego Cafe Stepnica II. Podczas spektaklu w Amfiteatrze zaprezentowane zostaną utwory Przybory, Młynarskiego, Kofty, Stępowskiego i innych. Widowisko będzie miało swoją premierę 13 lipca o godzinie 18:00 podczas DNI STEPNICY.
Po zrealizowaniu Cafe Stepnica Teatr w Krzywym Zwierciadle i Gminny Ośrodek Kultury zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w warsztatach lalkarskich prowadzonych przez aktora, lalkarza Dominika Gąsowskiego założyciela „Żywych Wiązań”. Warsztaty będą odbywały się w dwóch grupach wiekowych: I – dzieci oraz II – młodzież i dorośli. Zapisy ruszą od 01 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury. Warsztaty zostały dofinansowane przez Stowarzyszenie Szanse Bezdroży Gmin Powiatu goleniowskiego.
Również w tym roku Teatr w Krzywym Zwierciadle oraz Gminny Ośrodek Kultury, przy wsparciu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Miasta i Gminy Stepnica, realizować będzie IX Letnią Akademię Teatralną – Lato w Teatrze. W tym roku młodzież uczestnicząca w zajęciach warsztatowych będzie pracowała nad spektaklem plenerowym „Żywioły”, którego premiera odbędzie się 01 sierpnia przy Amfiteatrze. Jedną z inspiracji widowiska będzie twórczość ukraińskiego wieszcza narodowego Tarasa Szewczenki. Kolejnej inspiracji podczas IX Letniej Akademii Teatralnej – Lato w Teatrze szukać będziemy w samej Stepnicy – miejscu spotkania żywiołów, wody i ognia, ziemi i powietrza. Stepnica to także miejsce, gdzie wyzwala się energia i przypominają duchy czasu. Chcielibyśmy, aby naszą pracę inspirowały opowieści mieszkańców Stepnicy o wolności, dialogu, wartościach, a także o zbliżaniu się narodu polskiego i ukraińskiego oraz o trudnościach z tego wynikających. Od 01 lipca będzie można pobrać Kartę Zgłoszeniową oraz Regulamin uczestnictwa w Letniej Akademii Teatralnej ze strony www.gokstepnica.pl oraz na www.facebook.com/teatrwkrzywymzwierciadle.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na spektakle oraz warsztaty.
Tego lata będzie się naprawdę dużo działo – nie może CIEBIE tam zabraknąć!

Z teatralnym pozdrowieniem
Michał Krzywaźnia

 

Skip to content