TEATRALNA ZIMA

Jak co roku podczas ferii zimowych, w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy, organizowana była Zimowa Akademia Teatralna. Zajęcia prowadzone były przez Teatr w Krzywym Zwierciadle. W tym roku działania warsztatowe prowadzone były w trzech grupach wiekowych: zajęcia dla dzieci ze szkoły podstawowej, zajęcia dla młodzieży w wieku gimnazjalnym oraz zajęcia dla młodzieży w wieku ponadgimnazjalnym. Uczestnicy, podczas warsztatów, pracowali nad wykorzystaniem wszelakich możliwych środków wypowiedzi scenicznej. Łącząc słowo, ruch, dźwięk, rytm, światło, cień eksperymentowali z materią teatralną tworząc obrazy i sceny teatralne. Zimowa Akademia Teatralna jest to również działanie, podczas którego uczestnicy poznają historię teatru. W tym roku głównie skupiliśmy się na poznaniu Biomechaniki Meyerholda – metod pracy z aktorem. Wsiewołod Emilewicz Meyerhold (1874 – 1940) – aktor, reżyser, reformator teatru.
Młodzi adepci sztuki teatralnej twórczo i kreatywnie pracowali także nad tekstami kultury. Praca z dziećmi inspirowana była książką „Alicja w krainie czarów” Lewisa Carrolla a młodzież zbiorem opowiadań „Bakakaj” Witolda Gombrowicza. Była to również kontynuacja wcześniejszej pracy prowadzonej w ramach warsztatów teatralnych w Gminnym Ośrodku Kultury. Zajęcia prowadzone są w każdy piątek od godz. 15:30 a wstęp na nie jest bezpłatny (wszelkie informacje pod nr telefonu GOK).
Podczas tegorocznej Zimowej Akademii Teatralnej organizatorzy, dali możliwość poznania metod pracy innych grup teatru alternatywnego w Polsce, zaprosili aktora Teatru Krzyk z Maszewa, Marcina Pławskiego. Zaproszony gość prowadził zajęcia inspirowane doświadczeniami teatru z Maszewa oraz zaprezentował metody pracy Ośrodka Teatralnego z Gardzienic.
Głównymi organizatorami Zimowej Akademii Teatralnej byli Gminny Ośrodek Kultury i Teatr w Krzywym Zwierciadle. Wszystkich chętnych zainteresowanych i ciekawych teatru zapraszamy na regularne warsztaty teatralne prowadzone w GOK – u.

Skip to content