ŚWIĘTO GĘSI po raz piąty

Piąta edycja Święta Gęsi odbyła się 17 września. Na placu w Gąsierzynie zgromadziło się wielu mieszkańców Gminy Stepnica jak również gości przyjezdnych.
Otwarcia festynu i powitania zebranych dokonali Wójt Andrzej Wyganowski i Sołtys wsi Gąsierzyno Barbara Kierzynkowska. W trakcie festynu mogliśmy podpatrzeć jak dawniej wyglądał obrzęd darcia pierza, co pokazała – głównie zgromadzonym dzieciom – Grażyna Kaniak. Pani Grażyna, również w tym roku, napisała wiersz o tym święcie, który sama odczytała. Podczas biesiady czas uprzyjemniały zespoły i grupy taneczne. Wystąpił zespół ludowy „Stepniczanie” oraz goleniowski zespół „The Dee Zee Ban’s”. Pokazy tańca zaprezentowały grupy PomerStep i Balans. Kto miał ochotę mógł zabawić się uczestnicząc w konkursach czy tańcu integracyjnym lub też zdobyć cenne nagrody kupując los za jedyne 2 złote. Szczęście w loterii dopisało Pani Tunkiewicz, która wygrała kuchenkę mikrofalową, odkurzacz i kilka drobniejszych nagród.
Stoiska kulinarne były bardzo dobrze zaopatrzone – szkoda tylko, że nie wszystkim udało się skosztować specjałów przygotowanych przez mieszkańców Gąsierzyna – były takie smaczne, że znikały ze stoisk w ekspresowym tempie.
Biesiada przy ognisku trwała do późnych godzin nocnych, a do tańca przygrywał zespół AVANTI z Nowogardu.

Sponsorem Święta Gęsi była Firma Gaz System.
www.gaz-system.pl

Skip to content