SUPER NAGRODA

Na terenie naszej gminy istnieją różne formy aktywnego spędzania wolnego czasu i dbania o własną sprawność fizyczną. Jedną z takich form są zajęcia fitness. Są to ćwiczenia gimnastyczne przy muzyce, które mają na celu poprawić ogólną sprawność i wydolność fizyczną organizmu, a przy okazji miło i przyjemnie spędzić czas. Od dwóch lat na terenie Gminy Stepnica organizowane są zawody w aerobicu rekreacyjnym. Organizatorami są: Gminny Ośrodek Kultury, Gimnazjum im. Dywizjonu 303 i Szkoła Aktywnego Wypoczynku Frajda w Czarnocinie. Kobiety, które ćwiczą na zajęciach zorganizowanych przez GOK (instruktor Irmina Łachacz) i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Stepnickiej (instruktor Małgorzata Kania) startują w tych zawodach promując jednocześnie zdrowy styl życia. Efekty ćwiczeń są widoczne, co można było zaobserwować podczas zawodów.

Za udział w zawodach aerobicowych, dwie grupy kobiet otrzymały wspaniałą nagrodę w postaci pobytu weekendowego w Ośrodku „Frajda” w Czarnocinie, którą ufundowała Pani Magdalena Jędrzejczyk.
Od 6 do 8 maja 15 kobiet skorzystało z gościnności „Frajdy”. Pobyt był bardzo ciekawy, aktywny i przebiegał pod hasłem „Ryśki 2011”. Grupą opiekowała się i organizowała czas Pani Irmina Łachacz. Pierwszego dnia Panie mogły sprawdzić swoją sprawność na ściance wspinaczkowej. Drugiego dnia przy pięknej pogodzie wszystkie Panie dzielnie wiosłowały pływając kajakami po Zalewie Szczecińskim. Po południu odbyła się wycieczka rowerowa na wieżę widokową w Czarnocinie, a po kolacji trening aerobicu. Na zakończenie dnia, wieczorem zapłonęło ognisko – pieczeniem kiełbasek zakończył się dzień pełen wrażeń. Oprócz atrakcji sportowo- rekreacyjnych Panie mogły odpocząć od codziennych obowiązków i zintegrować się z całą grupą.
W imieniu wszystkich Pań, które skorzystały z pobytu serdecznie dziękuję Pani Magdalenie Jędrzejczyk. Był to naprawdę fantastyczny weekend.
Małgorzata Kania

Skip to content