STEPNICKIE SPOTKANIA Z FOLKLOREM WOJEWÓDTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO 2011

Stepnickie Spotkania z Folklorem Województwa Zachodniopomorskiego 2011 to Festiwal Muzyki Ludowej i Festiwal Smaków Regionalnych.

W ramach Festiwalu Muzyki Ludowej mogliśmy zapoznać się z repertuarem zespołów ludowych z terenu naszego województwa. Na stepnickiej scenie zaprezentowało się 10 grup, które rywalizowały o Puchar Wójta Gminy Stepnica i nagrody pieniężne. W czołówce znaleźli się: Zespół Pieśni i Tańca Pyrzyce, Kapela Ludowa Swaty oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bobolicka. Ponadto wystąpiły: Zespół Ludowy Opłotki, Kapela Ludowa z Łęczycy, Zespół Folklorystyczny Balbiny, Zespół Ludowy Lipka, Zespół Ludowy Kukułeczka, Kapela Rycha oraz Stepniczanie – nasz Zespół ludowy, który – będąc gospodarzem terenu – odstąpił od konkursu.

Festiwal Smaków to promocja potraw regionalnych. Prezentacja miała formę konkursu, którego uczestnicy przygotowali dania w trzech kategoriach. Z dań głównych komisja najwyżej oceniła: jelenia w rozmarynie (I miejsce) – potrawę przygotowaną przez panią Zenonę Zdzieszyńską; pierogi z mięsem (II miejsce) i rybę zapiekaną (III miejsce) – dania pani Ewy Wąsik. W kategorii deser I miejsce zdobyła Justyna Wąsik za ciasto truskawkowe; II miejsce Stella Wierzbicka za sernik na zimno; III miejsce Barbara Kopiecka za seromak. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kategoria „napój”. I miejsce przypadło Karolinie Wesołowskiej za warzonkę, II miejsce Justynie Wąsik za nalewkę wiśniową; III miejsce Zenonie Zdzieszyńskiej również za nalewkę wiśniową.

Skip to content