Spotkanie Seniorów

Jesienią dwie daty w  kalendarzu są okazją do świętowania dojrzałego wieku: 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, a 14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora. Zważywszy na te święta 16 listopada 2016 r. hala rekreacyjno –sportowa w Stepnicy zmieniła się w salę klubową. Spotkali się tam seniorzy z terenu naszej gminy, aby wspólnie spędzić trochę czasu.Imienne zaproszenie na ten dzień otrzymały osoby, które ukończyły 70 lat oraz ich, często nieco młodsi, partnerzy. Swą obecnością zaszczyciło nas ok. 150 osób, co jest potwierdzeniem potrzeby organizacji takich spotkań. Przybyła również najstarsza mieszkanka Stepnicy, Pani Stanisława, która w październiku świętowała setną rocznicę urodzin. Jej oraz wszystkim Seniorom życzymy wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i radości.

Gości powitali: Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Andrzej Wyganowski oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Lidia Wyzińska. Pan Burmistrz skierował do Seniorów wiele ciepłych słów i przekazał im informacje o najważniejszych, aktualnych działaniach w gminie.

Na scenie zaprezentowała się Klara Gmiter – francuska aktorka i szansonistka, która przy akompaniamencie Miłosza Wojciechowskiego, wykonała piosenki Edith Piaf. Otrzymała od zgromadzonych owacje na stojąco, więc nie obyło się bez bisów.

Wzmacnianiu więzi oraz integracji międzypokoleniowej sprzyjał poczęstunek przygotowany przez pracowników GOK, jak również obsługa, której podjęli się Stepniccy Wolontariusze.

Dyrektor GOK zaprosiła Seniorów na spotkania, wyjazdy i zajęcia prowadzone przez GOK oraz ZERiI. Część spośród nich spędza czas bardzo aktywnie, a ich działania odbijają się szerokim echem w gminie i nie tylko.

Do zobaczenia więc!

>>>galeria<<<

Skip to content