SPEKTAKL PLENEROWY

Już po raz siódmy odbywa się w GOK Letnia Akademia Teatralna, której efektem będzie spektakl plenerowy, na "dzikiej plaży" w Stepnicy,  w dniu 10 sierpnia – początek godz. 21:30.

ZAPRASZAMY

 

VII Letnia Akademia Teatralna –
– interdyscyplinarne polsko – ukraińskie
warsztaty artystyczne

Opis Akademii:
Projekt VII Letnia Akademia Teatralna  – interdyscyplinarne polsko – ukraińskie warsztaty artystyczne, jest wydarzeniem polegającym na promocji sztuki, kultury oraz współpracy między partnerami z Polski i Ukrainy oraz młodzieżą w kontekście realizacji plenerowego wydarzenia artystycznego. Przedsięwzięcie  ma także na celu prezentację młodych twórców z województwa zachodniopomorskiego oraz obwodu charkowskiego posługujących się różnymi formami sztuki (teatr, muzyka, taniec, performance, multimedia). Uczestnicy projektu odbędą podróż po miejscowościach Powiatu Goleniowskiego prezentując widowisko plenerowe, które będzie efektem międzynarodowych warsztatów artystycznych.

Opis spektaklu plenerowego:

Spektakl plenerowy „Baśń o błędnym człowieku” inspirowany, powieścią Miguela de Cervantesa  „Don Kichot z La Manchy” opowiada o naiwnej podróży człowieka, który marzy i wierzy w piękniejszy Świat. Wrażliwi, naiwni idealiści kroczą w paradzie pomiędzy tym co fikcyjne, a tym co realne. Walczą z wiatrakami i chcą powiedzieć o pokoju, miłości  i lepszym dniu. Spektakl jest międzynarodową (Ukraina, Polska)” krucjatą młodych” w poszukiwaniu tego co wspólne.

Daty spektakli:

10.08.2012r. (piątek) – STEPNICA (Afiteatr)
12.08.2012r. (niedziela)  – MASZEWO (Rynek)
17.08.2012r. (piątek) – GOLENIÓW (Plac przy Amfiteatrze)

Organizator :
Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy,      Teatr w Krzywym Zwierciadle (Stepnica, Polska)

Partnerzy:
Teatr Brama(Goleniów, Polska),   Teatr Krzyk (Maszewo, Polska), Kulturalna Kontrabanda (Stepnica, Polska),  Charkowski Narodowy Uniwersytet Sztuki im I.P. Kotljarevskogo (Charków, Ukraina)

Dofinasowanie:
Narodowe Centrum Kultury (Warszawa), Gmina Stepnica

Skip to content