Rymowanki, wierszyki i baloniki !!!

W ubiegłą sobotę, tj. 25 października 2014r., w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się kolejny spektakl przygotowany przez seniorską grupę aktorską JESIENNE PROMIENIE. Teatralna uczta tym razem inspirowana była wierszykami, rymowankami oraz wyliczankami dla dzieci. Była to swoista podróż w świat wyobraźni i dziecięcych marzeń. Kto z nas nie zna tekstu „Na wyspach Bergamutach” czy „Idzie lisek koło drogi”. Spektakl „Trele – Morele, Entliczek – Pętliczek” był wspaniałą zabawą dla starszych, jak i tych najmłodszych zebranych na widowni. Podczas widowiska teatralnego można było usłyszeć jak widzowie – dzieci i ich rodzice – razem z aktorkami mówią teksty wierszyków i śpiewają znane rymowanki. Widzowie wyszli ze spektaklu wzruszeni i rozbawieni, a na ich ustach gościł uśmiech.

W ramach spektaklu prezentowane były również nagrania filmowe i audio stworzone podczas warsztatów filmowych oraz realizacji dźwięku. Całość widowiska powstała w ramach warsztatów teatralno – recytatorskich, które były jednym z działań w projekcie „III Poetyczne Inspiracje”. Przybyli widzowie mogli również podziwiać wystawę „W moim ogrodzie”, zrealizowaną podczas warsztatów fotograficznych. Na zakończenie każdy z uczestników widowiska teatralnego otrzymał pamiątkowe kwiatki, stworzone przez uczestników warsztatów robienia kwiatów z bibuły.

W zadaniu wzięła również udział ekipa stepnickiego wolontariatu oraz młodzi aktorzy stepnickiego Teatru w Krzywym Zwierciadle, bez których to działanie by się nie odbyło. Wszystkim bardzo mocno dziękujemy – za wszystko.

Projekt „III Poetyczne Inspiracje” ma na celu aktywizację osób starszych do działań twórczych, przeciwdziałanie społecznemu wykluczeniu osób starszych, walkę ze stereotypowym wizerunkiem nieaktywnego seniora oraz stworzenie platformy wymiany międzypokoleniowej.

Organizatorem działań, w ramach projektu, było Centrum Edukacji Nieformalnej i Outdooru z Czarnocina, a partnerami Gminny Ośrodek Kultury, PZERiI Koło Terenowe nr 2 oraz Teatr w Krzywym Zwierciadle. Projekt został dofinansowany z budżetu Gminy Stepnica.

Skip to content