POWSPOMINAJMY…

Artykuły z gazety lokalnej „Nad Zalewem”

Rok 1995 – MISS LATA 95

O tym, by ogłosić wybory miss dyskutowaliśmy wielokrotnie, ale nic z tego nie wynikało. Tym razem jednak decyzja zapadła nieodwołalnie. Otóż na pewno 1 lipca 1995 roku w kawiarni „Tomasz” odbędą się wybory najpiękniejszej dziewczyny lata. Uczestniczyć konkursie mogą zarówno przyjezdne, jak i miejscowe piękności. Organizatorzy wśród których jest i nasza redakcja, czynią starania o pozyskanie do jury konkursu znanego satyryka Henryka Sawki. Najwyżej ocenione dziewczęta, czyli misski, otrzymują cenne nagrody. Warto będzie wystartować.

———————————————-

MISS LATA ’95

W poprzednim numerze „Nad Zalewem” informowaliśmy, że wybory najpiękniejszej dziewczyny lata ’95 odbędą się 1 lipca. Organizatorzy imprezy, tj. nasza redakcja i Urząd Gminy w Stepnicy doszli jednak do wniosku, że termin wyborów należy przesunąć przynajmniej o kilka tygodni. Po dłuższych debatach ustalono, że wybory odbędą się 22 lipca w kawiarni „U Tomasza”.
Termin ten jest o tyle szczęśliwszy, że wszystkie kandydatki do tytułu mają większą szansę na piękną opaleniznę, a tym samym na udany udział w konkursie. Organizatorzy zaś mogą nie tylko dopiąć imprezę na tzw. ostatni guzik, ale także znaleźć sponsorów atrakcyjnych nagród dla uczestniczek. Już dziś możemy poinformować, że główną nagrodą poza normalnymi w takim przypadku upominkami, będzie niebagatelna kwota 5 mln starych złotych!
Liczymy na to, że wśród sponsorów konkursu nie zabraknie prawdziwych znawców kobiecego piękna i uroku. Także na to, że wesprą organizatorów w przygotowaniu Miss Lata ’95 w Stepnicy. Wszystkie kandydatki do tytułu Najpiękniejszej winny zgłaszać swoje kandydatury do 20 lipca w kawiarni „U Tomasza”. Warto dodać, że cała impreza wzbogacona zostanie wieloma atrakcjami i niespodziankami. Na pewno warto w niej uczestniczyć.

———————————————

Kto będzie najpiękniejszą?

Miss Lata ‘95

Wszystko jest już wiadome. 22 lipca o godzinie 17:00 rozpoczną się w kawiarni „Panorama” pierwsze w historii Stepnicy wybory Miss Lata. Regulamin konkursowy jest bardzo luźny dopuszcza bowiem do udziału w konkursie wszystkie chętne panie, bez względu na miejsce zamieszkania (czyli mogą być przyjezdne), wiek, stan cywilny, ilość dzieci, itd. Chodzi przecież o wspólną zabawę, a nie o zaciekłą rywalizację. Dla najpiękniejszych przygotowane będą atrakcyjne nagrody (zwyciężczyni otrzyma 5 mln starych złotych) pieniężne i rzeczowe. Po wyborach, które będą okraszone także występami artystycznymi najpiękniejsze wspólnie z partnerami zaproszone będą do restauracji „Wczasowa” na bal. Wiadomo także, że odbędą się dyskoteki w innych stepnickich lokalach.
Wybory połączone będą z prezentacją aktów kobiecego piękna autorstwa  Henryka Naruszwicza, który będzie jednym z członków jury. Wszystkich mieszkańców Stepnicy, a w szczególności zaś piękne panie i dziewczęta zapraszamy do udziału w konkursie, który miejmy nadzieję wejdzie na stałe do kalendarza najciekawszych imprez lata w naszej gminie.  

———————————————

Olmpia Kurowska – Miss Lata ‘95 

Wybory najpiękniejszej przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów, którymi byli Urząd Gminy i Redakcja „Nad Zalewem”. Dopisała przede wszystkim frekwencja: zarówno wśród kandydatek jak i publiczności.

Do prezentacji na wybiegu stanęło aż 21 pięknych dziewcząt, w tym 11 ze Stepnicy, 5 z Żarnowa, a także po 1 reprezentantce miały takie miasta jak Wrocław, Szczecin, Warszawa, Ustronie Śląskie i Goleniów. Miło nam poinformować Państwa, że tytuł najpiękniejszej zdobyła Stepniczanka – Olimpia Kurowska, a wśród 5 finalistek znalazły się jeszcze dwie dziewczyny z naszej miejscowości – Patrycja Budna i Iwona Koleśnik. Stepnica wypadła więc wyjątkowo okazale, co świadczy o tym, że na brak pięknych dziewcząt nie możmy narzekać.
Całą imprezę wspaniale poprowadził znany prezenter studia Bałtyk – Szymon Kaczmarek, który potrafił rozbawić nie tylko publiczność, ale także stremowane kandydatki do tytułu Miss. Wspomagał go od strony technicznej i merytorycznej szef Studia Bałtyk szczecińskiego radia Teodor Baranowski.
Warto przy okazji dodać, że dopisali fotoreporterzy z agencji reklamowych i wydawniczych, dziennikarze, wśród których znalazł się między innymi przedstawiciel kuriera Szczecińskiego. Nie dojechała telewizja, która wcześniej „przyklepała” swój  udział  w imprezie.
Wybór najpiękniejszej odbywał się w gorącej atmosferze, a odpowiedzialność za werdykt poniosło rzecz jasna jury, któremu przewodniczył plastyk Henryk Naruszewicz. Znaleźli się w nim  ponadto pani Janina Deskiewicz (sekretarz jury), Janusz Połonka, Markowie – Pruffer, Migdal, Osajda, a także przedstawiciel browaru Amber, który był sponsorem głównej nagrody dla Miss.
W zabawie brała także udział publiczność, reagująca bardzo żywiołowo i sympatycznie na wszystkie prezentujące się kandydatki. Wybrała ona oczywiście również swoją Miss, którą została także Olimpia Kurowska. Werdykt jury pokrył się więc  z werdyktem publiczności.
W kawiarni „Panorama” tłok był niesamowity, co widać na zdjęciu obok. Dla wielu chętnych zabrakło miejsc, stąd wielu kibiców imprezy oglądało prezentacje kandydatek z zewnątrz, poprzez szyby kawiarni. Miejsca siedzące otrzymali praktycznie przedstawiciele jury i sponsorzy imprezy.
W zgodnej opinii wszystkich obserwatorów wybory Miss Lata „Nad Zalewem” były wyjątkowo udaną imprezą, niektórzy nawet twierdzą, że najlepszą jaka odbyła się w ostatnich latach na terenie naszej gminy. Sądzimy, że w przyszłym roku będzie lepiej, bo była to przecież pierwsza edycja konkursu. Do zobaczenia zatem za rok!

***

– jstem szczęśliwa – mówi Olimpia Kurowska. To było naprawdę niesamowite przeżycie. Największą satysfakcję dała mi nagroda publiczności, której jestem wdzięczna za wspaniały doping i podtrzymywanie mnie na duchu. Korzystając z okazji, chcę podziękować publicznie mojej siostrze Justynie, której obecność bardzo mi pomogła, a z którą później wspólnie sobie popłakałyśmy.

Olimpia jest studentką II roku WSP w Słupsku, ma 20 lat, kocha muzykę zespołu The Doors i marzy o dalekich podróżach. Świetnie czuje się w rodzinnej Stepnicy.

P.S. Szczególne podziękowania należą się paniom: Krystynie Kisiel i Marioli Krzyśków z Urzędu Gminy, które przez kilka dni wręcz na okrągło pracowały nad należytym przygotowaniem imprezy. Dziękujemy także panu Piotrowi Rzymczykowi właścicielowi restauracji „Wczasowa”, który zaprosił najpiękniejsze, a także innych gości na wspólną zabawę po konkursie.

———————————————

JAK ZOSTAŁAM MISS…

Niełatwo jest zostać Miss. Największe trudności miałam na początku, ponieważ wcale nie chciałam nią zostać. Jestem z natury osobą mało odważną i przebojową, więc bałam się publicznego występu. Po drugie uważałam i nadal tak uważam, że są dziewczęta bardziej atrakcyjne ode mnie i to one mają szansę na zdobycie tytułu Najpiękniejszej. Dlaczego więc do mnie miałoby uśmiechnąć się szczęście?
Jednak przyjaciele i znajomi nie dawali mi spokoju. Namową typu: ”Będzie świetna zabawa” i szantażom „Jeżeli nie wystąpisz to się powieszę” nie było końca. I stało się 22 lipca wystąpiłam na pierwszych w historii Stepnicy wyborach Miss Lata '95. Obietnice nie były złudne, impreza była świetnie przygotowana, a dobry humor dopisywał nie tylko publiczności, lecz również organizatorom i uczestnikom konkursu. Nasze wystąpienia były spontanicznie, ponieważ nie byłyśmy wcześniej przygotowane i po raz pierwszy widziałyśmy się wszystkie razem. Było więc trochę tremy i zdenerwowania, ale i śmiechu gdy jedna z kandydatek rozebrała się na zapleczu zapominając o gapiach za oknami…
Wzrastające napięcie umiał rozładować pan Szymon – prezenter Studia Bałtyk trafnymi uwagami i wesołą rozmową. Jury w czasie przerw na zapleczu także podtrzymywało nas na duchu. Myślę więc, że tegoroczna zabawa zostanie na długo niezapomnianym przeżyciem, nie tylko dla mnie, ale i dla pozostałych dziewcząt.
Otrzymanie głównej nagrody umożliwiło mi spełnienie mojego marzenia, czyli wycieczki do Włoch. Korzystając z okazji, pragnę gorąco podziękować jury, wszystkim organizatorom i sponsorom wyborów Miss Lata '95 oraz kochanej publiczności i mojemu chłopakowi za trzymanie kciuków.
Cieszę się, że wasz wybór padł na mnie i postaram się godnie nosić koronę Najpiękniejszej, oczywiście do przyszłego lata…

——————————————–

Olimpia Kurowska – Miss Ziemi Słupskiej!

Z prawdziwą satysfakcją informujemy Państwa o tym, że ubiegłoroczna, ale urzędująca do tej pory Miss Lata Nad Zalewem Olimpia Kurowska została wybrana najpiękniejszą dziewczyną Ziemi Słupskiej. Gratulujemy jej serdecznie tego sukcesu.
Po ubiegłorocznych wyborach pod patronatem naszej redakcji sporo było głosów na temat trafności werdyktu jury. Niektórzy uważali, że tytuł należał się innym dziewczynom.
Ci którzy obserwowali wybory wiedzą, że o zwycięstwie zadecydowała suma punktów zdobytych w różnych „konkurencjach”.
Olimpia oprócz urody wyróżniła się naturalnym wdziękiem i wrażliwością, a także ujmującym sposobem bycia.
Dlatego sądzimy, że kolejny tytuł Olimpii z pewnością się należał. A krytykom naszego słusznego werdyktu dajemy niniejszym kolejny dowód na to, że Olimpia jest jednak wspaniała!

———————————————-

ROK 1996

LIPIEC
MARTA POLAŃSKA PRZEJĘŁA KORONĘ OD OLIMPII
UDANA IMPREZA

Drugą edycję wyborów Miss Lata „Nad Zalewem” mamy już za sobą. Towarzyszyły jej niesamowite emocje, które do końca konkursu trzymały w napięciu, począwszy od licznie zgromadzonej publiczności poprzez uczestniczki a na jury kończąc.
Warto wiedzieć, że nawet jury konkursu nie wiedziało do końca, kto sięgnie po koronę najpiękniejszej. Początkowo wydawało się, że zdecydowaną faworytką jest Anna Modrykamień mająca numer 17. Finał nie był dla niej jednak zbyt udany ponieważ dogoniła ją Marta Polańska z numerem 12, która najlepiej wypadła w ostatniej fazie konkursu.
Miło nam poinformować, że wśród pięciu uczestniczek ścisłego finału znalazły się dwie stepniczanki – Agnieszka Murawska (II wicemiss) i Aneta Zaborska (V miejsce).

IMPREZA NA 102

Tegoroczne wybory Miss Lata Nad Zalewem przekonały nas, że tego typu imprezy są niezwykle potrzebne i że istnieje na nie ogromne wręcz zapotrzebowanie, co potwierdza nie tylko frekwencja (mówi się o tym, że wybory oglądało około 1000 osób), ale także spora ilość dziewcząt biorących udział w konkursie i duże zainteresowanie mediów. W tym roku wybory przeprowadzono w centrum Stepnicy między restauracją „Wczasowa” a dawną „Malwą”. Całość wzbogacono występami artystycznymi, w których zaprezentowali się Stepniczanie, Kabaret z Kamienia Pomorskiego,  a także zespół rockowy, który w premierowym występnie dał próbkę swoich dużych umiejętności i zgromadził wcale niemałą liczbę fanów i słuchaczy. Należą się chłopcom za to słowa podziękowania. Tak trzymać!
Impreza w plenerze to jest to! Wszyscy mogą w niej uczestniczyć, wszyscy mogą zobaczyć to czego chcą. Pogoda dopisała, dopisali sponsorzy, bez których impreza nie doszłaby do skutku i dopisali przede wszystkim widzowie, którzy żywo reagowali na każde wyjście kandydatek do tytułu.  Wybrali oni zresztą wzorem roku ubiegłego swoją Miss Publiczności, którą została Anna Modrykamień ze Szczecina.
Tytuł Miss po burzliwych obradach jury zdobyła Marta Polańska ze Stargardu Szczecińskiego, która na finiszu o włos wyprzedziła faworytkę publiczności. Koronę wręczyła jej ubiegłoroczna Miss Olimpia Kurowska, która nie tylko naszym zdaniem w tym roku wygrałaby go……… w cuglach.
Organizatorzy dziękują za pomoc Zofii Danowskiej, Leszkowi Sokołowskiemu, Bożenie Czarnowskiej, Grzegorzowi Gawronowi, Janinie Osajdzie, Arturowi Prusakowi i Piotrowi Morysiowi, zespołowi Stepniczaanie i zespołowi rockowemu „Los Wariatos” z Klubu Kultury w Stepnicy.
Jury konkursu: Janusz Połonka, Marek Migdal (przewodniczący), Marek Pruffer, Piotr Rzymczyk, Jerzy Strzelczyk, Janina Deskiewicz (sekretarz) i Elżbieta Jagieńska.
P.S. Ta największa plenerowa impreza w bieżącym roku udowodniła, że niezbędne wyposażenia nagłaśniając… prawdziwego zdarzenia
P.S. II. Zdjęcia z Miss Lata i Powitania Lata są do kupienia w Klubie Kultury w Stepnicy.

——————————————-

SIERPIEŃ 1996
BYŁA ZABAWA!

Wybory małej Miss Lata 96 w Stepnicy – tego się nikt nie spodziewał. Ledwo przebrzmiały emocje po wyborach Miss Lata nad Zalewem, zaczęły się przygotowania do kolejnej imprezy. Stało się to za sprawą dziewcząt z grupy tanecznej działającej przy Klubie Kultury, a głównie Anki Baranowskiej. – Dlaczego nas nikt nie wybiera? – skarżyły się dziewczynki. I miały rację. Trzeba więc było zorganizować kolejne wybory. W ciągu niepełnych dwóch tygoni trwały w Klubie Kultury gorączkowe przygotowania i już 3 sierpnia odbyła się impreza. Takiego zainteresowania wyborami Małej Miss nikt nie przewidział. Klub dosłownie pękał w szwach. Mimo potwornego upału pewnych niedociągnięć technicznych (kłopoty z nagłośnieniem) impreza była udana.  Zgłosiło się osiemnaści dziewcząt w wieku od 11 do 15 lat. Były głosy, że górna wiekowa powinna być obniżona. Może i racja. Na pocieszenie można powiedzieć, że jury oceniało wyłącznie urodę i dziewczęcy urok kandydatek. Wygrała Justyna Kurowska – młodsza siostra ubiegłorocznej Miss Lata nad zalewem Olimpii – która zachwyciła wszystkich wdziękiem, burzą blond włosów i pięknym głosem w piosence „Kasztany”. Zaraz za nią uplasowała się Anka Baranowska, która podbiła publiczność i jury gracją modelki i brawurowym pokazem tańca. Drugą vice-miss została Jola Bałdyk ze swoim dziewczęcym urokiem i odwagą – na pytanie, czy liczy na zwycięstwo? odpowiedziała „tak”. Na czwartym miejscu znalazła się Ania Bojko i Dorota Gaduńska, a wyróżnienia dostały Dorota Ejkszto i Jola Gibka. Nagrodę Miss Publiczności otrzymały wspólnie Justyna Kurowska i Wioleta Cendrowicz. Na zakończenie imprezy wystąpił teatrzyk „Zielone Gęsi” z rewelacyjnym przedstawieniem „Zielony Kapturek”. Mimo pełnej improwizacji i różnych niespodzianek organizacyjnych zabawa była świetna. W przyszłym roku na pewno będzie lepiej!.

Dziękujemy – Pani Marii Chmurowskiej za przygotowanie kandydatek, – jury w składzie: Maria Chmrowska (przewodnicząca), Irena Strzelczyk, Urszula Sandecka, Witold Kaleczyc i Marek Osajda za owocną pracę. Sponsorom: Krystynie Kisiel, Markowi Osajdzie, Andrzejowi Nijakowi, Romanowi  Naszydłowskiemu, Jadwidze Kubiak, Witoldowi Gudańskiemu, Irenie Strzelczyk, Janinie Deskiewicz, Teresie Budnej, Danucie Łepik. Teresie Orlon, Piotrowi Morysiowi, Zofi Pieli, Edwardowi Lubośnemu, Cezaremu Połonko i Jerzemu Strzelczykowi za pomoc finansową i rzeczową, – Dobromirowi Strzelczykowi za obsługę aparatury – dziewczętom  z grupy tanecznej za wszechstronną pomoc w przygotowaniach do imprezy – kandydatką za udział i publiczności za przybycie. Do zobaczenia za rok!

                                                                                                                    J.O.


1998

SIERPIEŃ
JUSTYNA KUROWSKA – MISS LATA NAD ZALEWEM 1998

18 lipca odbyła się trzecia edycja wyborów Miss Lata Nad Zalewem. Bez przesady można powiedzieć, że z tej okazji do Stepnicy ściągnęły tłumy gości, ciekawych tej imprezy. Pogoda, wbrew prognozom dopisała. Wybory przeprowadzono na terenie kempingu „Tomasz”. Do konkursu zgłosiło się 16 dziewcząt z Goleniowa, Szczecina, Wolina i oczywiście Stepnicy. Nasze „barwy” reprezentowały Agnieszka Poletajew, Justyna Kurowska, Magda Kleszcz, Marlena Kowalczyk. Trzeba przyznać, że wszystkie zaprezentowały się bardzo dobrze, choć nie wszystkim dopisało szczęście i werdykt jury. Niżej podpisany nie zgodził się z resztą kolegów z szacownego grona „oceniaczy”, bo uważał, że w gronie pięciu finalistek powinna znaleźć się jeszcze przynajmniej jedna stepniczanka. Ale cóż, są gusta i guściki. Jedni wolą czarne, inni blondynki. Każde wybory są z resztą pewną loterią i …. rzecz jasna zabawą. Nie rozdzierajmy więc szat. Było minęło, za rok także będziemy wybierać i bawić się.
Wróćmy jednak do imprezy. Ostatecznie „na wybiegu” stanęło 11 dziewcząt, które prezentowały się w normalnych strojach, strojach kąpielowych i kreacjach wieczorowych. Przy okazji musiały odpowiadać na różne pytania stawiane przez Szymona Kaczmarka z PR Szczecin, który, jak zwykle, niezwykle sprawnie i zabawnie jednocześnie poprowadził cały konkurs. Ludzie bili brawo nie tylko dziewczętom, ale także Szymonowi. A był on mocnym punktem imprezy …. mimo, że tego dnia miał imieniny.
W finale konkursu znalazło się pięć dziewcząt z naszym jednym rodzynkiem czyli Justyną Kurowską. I Justyna wygrała! Powtórzyła tym samym sukces swojej  starszej siostry Olimpii, która wygrała pierwsze wybory Miss Lata Nad Zalewem.
Zwyciężczyni oprócz nagrody pieniężnej (tysiąc złotych) otrzymała także szereg nagród od sponsorów publiczności. I tak się jej to spodobało, że wystartowała później w wyborach Miss Jeziora Dąbskiego i także wygrała! Siostry Kurowskie oprócz tego, że są naprawdę ładne, maja także ujmujący sposób bycia i odwagę. To procentuje i … tak trzymać. Serdecznie Justynie tych zwycięstw gratulujemy. Gwoli ścisłości odnotujemy, że kolejne miejsca zajęły: Milena Szarzała ze Szczecina, Marzena Iwanek z Goleniowa, Agata Tarnowska z Wolina i Julitta Zdulska ze Szczecina. Nagrodę publiczności otrzymała także Justyna Kurowska. Otrzymaną kwotę 400 złotych przekazała ona na odbudowę stepnickiego kościoła.

Tekst : Marek Osjada, foto: Bolesław Jaśko


 

1999

LIPIEC
WYBORY MISS W STEPNICY

17 lipca już po raz czwarty wybieraliśmy Miss Lata Nad Zalewem. Organizatorzy już od rana z niepokojem spoglądali w niebo. Czy aby pogoda dopisze? Widać mieliśmy dobre wejście w niebie, bo około południa pojawiło się słońce. Wybory odbywały się  na plaży w ośrodku „Kormoran”. Do konkursu zgłosiło się 11 dziewczyn z Goleniowa, Stepnicy, Gryfina, Żarnowa, Nysy, Wolina i Nowego Czarnowa. Jedna z uczestniczek przyjechała z dalekiego Toronto w Kanadzie. Dziewczyny prezentowały się naprawdę wspaniale. Oglądaliśmy je w strojach, w których czują się najlepiej, w sukniach wieczorowych i w kostiumach kąpielowych. Właśnie to ostatnie wyjście wywołało najwięcej emocji wśród męskiej części widowni. Wszystkie dziewczyny przepytywał Szymon Kaczmarek z Polskiego Radia Szczecin, który tradycyjnie już prowadził wybory miss. Padały też pytania do jurorów. Nie wiem czy to tylko przypadek, ale dziewczyny chciały, aby pytał je przede wszystkim dyrektor banku pan Józef Geblewicz i wójt Połonka. Poza Szymonem Kaczmarkiem publiczność bawili Stepniczanie i Kapela Solna z Kołobrzegu. Repertuar gości z Kołobrzegu stanowiły piosenki przeważnie z morzem i wodą związane. Jury stanęło przed trudnym zadaniem. Bardzo długo nie mogło ustalić werdyktu. Ostatecznie wygrała Agnieszka Pawlak z Gryfina. Pierwszą Wicemiss została Karolina Klonowska z Nysy, a drugą Magdalena Leśko z Goleniowa. Ponadto w pierwszej piątce znalazły się Monika Grądz z Żarnowa i Agata Tarnowska z Wolina która w ubiegłym roku  również znalazła się w ścisłej czołówce. Publiczności najbardziej podobała się Fatima Rogozińska z Goleniowa. Zdaniem wielu widzów to właśnie ona powinna być na podium przynajmniej jako pierwsza wicemiss. Wszystkie dziewczyny otrzymały wspaniałe prezenty ufundowane przez sponsorów. Miss Lata Nad Zalewem  wyjechała ze Stepnicy z wieżą firmy Panasonic prosto na weekend do hotelu Radisson (to również nagroda). Również zdobywczynie I-go i II-go miejsca otrzymały szereg upominków: rower górski, zestaw do ćwiczeń, weekend w Czarnocinie, kreacje firmy „Gaby”. Bez sponsorów impreza straciłaby na atrakcyjności, bo to przede wszystkim nagrody decydowały o tym czy startować w wyborach. Sponsorzy ufundowali nagrody rzeczowe i pieniężne. Na liście ofiarodawców znaleźli się: firma SAGA, Zepter, hotel Radisson SAS, Szkoła Aktywnego Wypoczynku „Frajda”, Polskie Radio Szczecin, Firmy „Gaby” i „Global” z Goleniowa oraz PKO BP. Jak co roku nie zabrakło też sponsorów ze Stepnicy. Byli wśród nich Danuta  Łepik, Jolanta Naszydłowska, Jolanta i Piotr Moryś, Maria Tomczak, Piotr Rzymczyk, Teresa i Andrzej Orlon, Edward Lubośny, Mirosław Stemplowski, Tomasz Cyniak, Janina Deskiewicz, Jacek Kubiak, Maria Grobosz, Danuta i Jan Mierziccy, Małgorzata Żółciak, Jerzy Poniatowski, Janusz Wasilewski i Ewa Jeż. Patronat medialny nad imprezą sprawowała telewizja Bryza i Polskie Radio Szczecin. Słowa uznania należą się też organizatorom. Ekipa w składzie: Krystyna Kisiel, Aneta Duda, Mariola Krzyśków i Kamil Karski z roku na rok zdobywa nowe doświadczenia i coraz lepiej radzi sobie z przygotowaniem takiej dużej imprezy.
W przyszłym roku należy pamiętać aby Wybory Miss odbyły się w innym  terminie niż dni Wikingów. Pozwoli to ściągnąć do Stepnicy jeszcze więcej gości. Trzeba też zastanowić się czy łączyć wybory z regatami o puchar gminy.
Z ostatniej chwili Agnieszka Pawlak zdobyła tytuł II-giej Wicemiss w Rewalu. Odbyły się tam wybory Miss Bałtyku.

                                                            M.P.


 

2000

LIPIEC
WYBORY MISS LATA NAD ZALEWEM

Tegoroczne wybory miss odbędą się na plaży w Stepnicy w dniu 22 lipca o godzinie 16-ej. Dla najpiękniejszych przewidziane są atrakcyjne nagrody. Zachęcamy dziewczyny ze Stepnicy (którym przecież urody nie brakuje) do wzięcia udziału w zabawie. Zgłaszać można swój udział w Urzędzie Gminy u p. Krystyny Kisiel.

MAŁA MISS KOSMICZNA

W dniu 15.07 w Klubie Kultury było tłoczno i gwarno. Przybyli rodzice, babcie i znajomi, aby kibicować swoim pociechom, bo właśnie w tym dniu wybierano Małą Kosmiczną Miss. Udział w zabawie wzięło 21 uczestniczek w wieku  od 5-ciu do 13-tu lat. Kandydatki oceniało jury w składzie: Urszula Sandecka, Jolanta Bogdan Rząsik, Beata Pająk, Beata Bernacka, Małgorzata Reczuch i Piotr Rączkowski.
Kreacje – przebrania były iście kosmiczne, często wymagające wiele pracy i wysiłku. I tak jak na scenie klubowej pojawili się: Marsjanie, kosmitki, Venus, ufoludek i inne nieziemskie istoty. Oprócz stroju jury oceniało też występy kandydatów, były więc wiersze, piosenki i zabawne historyjki. Warto wspomnieć, że w imprezie wziął udział też jeden chłopiec. Może na przyszłość nazwa zostanie zmieniona na „Mała Miss i Mały Mister”…

W każdym razie zabawa była wspaniała. Miss Publiczności została Agnieszka Słomińska  z Goleniowa – zaledwie 5-cio letnia. W nagrodę otrzymała ogromną lalkę.

W kategorii wiekowej 5-9 lat jury przyznało:
I miejsce – Roksana Rawali
II miejsce – Justyna Wąsik
III miejsce – Żaneta Matwiej
IV miejsce – Alicja Torzewska

Wszystkie dziewczynki pochodzą ze Stepnicy, zdobywczyni pierwszego miejsca otrzymała dużą lalkę, a pozostałe – plecaki.

W kategorii wiekowej 10 -15 lat wyróżnione zostały:
I miejsce – Magda Garncarczyk z Kędzierzyna Koźla, wypoczywająca w Piaskach Małych
II miejsce – Maria Sikora spędzająca wakacje w Czarnocinie.
Dziewczynki otrzymały aparat fotograficzny i walkmana.
Organizatorzy dziękują pani Ewie Jeż  za dofinansowanie imprezy.

                                                                                                MAŁGORZTA GAŁAN

——————————————–

SIERPIEŃ 2000

MISS LATA NAD ZALEWEM
Obserwowane od kilku lat zmiany klimatyczne, których bezpośrednią konsekwencją jest niemal całkowity zanik lata, czego jesteśmy aktualnie świadkami, nie przeszkodziły władzom gminy w organizacji imprezy, odbywającej się w Stepnicy corocznie od dłuższego już czasu. Mowa tu oczywiście o wyborach miss lata, które jak widać odbywają się nawet bez udziału pory roku zamieszczonej w nazwie.
Wspólnie z Agencją Promocyjno – Koncertową LEP ze Szczecina, pot patronatem medialnym Kuriera Szczecińskiego, Radia Szczecin, Telewizji Bryza i szeregu sponsorów, władze gminy zorganizowały tegoroczne wybory w sposób nad wyraz profesjonalny. Mieliśmy więc przyjemność obejrzenia „kabaretu 20-latek” działającego przy Stowarzyszeniu Uniwersytetu 3-go Wieku w Szczecinie, w którym pomimo wszechstronnej działalności w zakresie: muzyka, poezja czy w końcu sama działalność kabaretowa, średnia wieku znacznie wykraczała poza dwadzieścia lat. Wybory Miss Lata Nad Zalewem 2000, pomimo przelotnych opadów deszczu przyciągnęły sporą uwagę nie tylko męskiej części społeczeństwa. Tytuł drugiej wice miss otrzymała Marta Krawczyk z nr 3, pierwszej wice miss Małgorzata Gąsiorowska z nr 5, wygrała zaś Emilia Szydłowska z nr 12. Alicja Głowacka z nr 4 została miss publiczności, zaś Magdalena Kędzierska z nr 8 otrzymała 1000 zł ufundowane przez firmę „Agro-zbyt”, której właściciel pan Piotr Kościelniak pozwolił sobie zweryfikować w ten sposób opinię sędziów.
W trakcie wyborów odbył się występ tańca nowoczesnego, wręczenie pucharu regat windsurfingowych, oraz pucharu w 36 Etapowych Regatach Turystycznych na trasie Trzebież – Stepnica. Program zakończyła dyskoteka, poprzedzona przygotowaną przez Agencję LEP – „Fajówą 2000” – imprezą w konkursy z nagrodami.


2001

SIERPIEŃ
Takiej zabawy nadzalewowa Stepnica już dawno nie oglądała. A wszystko za sprawą wyborów najpiękniejszej dziewczyny lata. Kandydatek było trzynaście i być może właśnie ta cyfra, wbrew obiegowym opiniom, wpłynęła na jakość zabawy. Licznie zgromadzona publiczność, przeważali rzecz jasna mężczyźni, oglądała kandydatki na  miss z wypiekami na twarzy. Wejściom dziewcząt na scenę towarzyszyły gromie brawa. Ich natężenie dawało jasny sygnał o tym, która z nich powinna liczyć się w ścisłym finale. Dawały o sobie znać także patriotyzmy lokalne, bowiem trzy odważna panie reprezentowały Stepnicę. Nic zatem dziwnego w tym, że jedna z nich zdobyła prestiżowy tytuł Miss Publiczności.
Imprezie z pięknymi dziewczętami w roli głównej towarzyszyły występy różnych zespołów artystycznych, z których najbardziej podobała się szczecińska kapela OKEY, brawurowi tancerze z agencji VIP i pokaz mody damsko – męskiej.
Emocje sięgnęły zenitu przed ostatnią naradą jury, które tradycyjnie już obradowało pod przewodnictwem wójta Stepnicy Janusza Połonki. Przewidywania publiczności, wyrażane mocą oklasków, sprawdziły się prawie w stu procentach. Koronę Miss Lata Nad Zalewem otrzymała Magdalena Karina Kędzierska. Otrzymała ją z rąk, równie uroczej Miss Lata 2000 – Emilii Szydłowskiej. Tytuł pierwszej wicemiss przypadł Agacie Kumor (wszystkie dziewczęta są szczeciniankami), drugiej zaś Joannie Staroń ze Stepnicy, którą do dodatkowo wyróżniła swoim tytułem publiczność.
Po uroczystości rozdania nagród wzruszonym do łez misskom, rozpoczęła się szalona zabawa, która trwała – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – do białego rana. W opinii jej uczestników impreza była niezwykle udana i spokojnie można powiedzieć, że wypaliła, niczym osławiony czołg Rudy nie na 100 procent, tylko na 102!

Marek Osajda   

——————————————-

MAŁA SŁODKA MISS

W ostatnią sobotę 28 lipca w Klubie Kultury w Stepnicy odbyły się tradycyjne już wybory Małej Miss, tym razem Słodkiej. Warto przypomnieć, że do tej pory wybierane były m. in. Miss Kosmiczne i Ekologiczne. Wybory odbywały się w dwóch grupach wiekowych. W grupie pierwszej (5 – 10 lat) zwyciężyła Roksana Ravalli, I wicemiss została Paulina Nijak ze Stepniczki, a II wicemiss Luiza Płomińska. W grupie wiekowej 11-15 lat Małą Słodką Miss została Ula Kuźmińska ze Stepnicy, drugie i trzecie miejsce zajęły Asia Bośnik i Monika Kaliszewska.


2002

PUBLICZNOŚĆ BAWIŁA SIĘ ŚWIETNIE – KURIER

STEPNICA. Zabawa była przednia. Ponad pół tysiąca widzów z jednej strony, z drugiej trzynaście pięknych dziewcząt. Sporo emocji i dobrej zabawy. Tym razem werdykt jury przyjęty został dobrze. Nie było wyborów budzących kontrowersje. Ogólna faworytka, 18-letnia szczecinianka Aleksandra Lipowska zwyciężyła bezapelacyjnie, choć miała znakomite konkurentki. Zarówno Elwira Łopuszko, jak i Katarzyna Zając bardzo się podobały. Podobały się także inne dziewczęta, szczególnie te bliskie finału – Stepniczanka Żaneta Nowaczyk i Stargardzianka Lidia Wiśniewska.
Niewątpliwą podporą imprezy był prowadzący – Szymon Kaczmarek, który doprowadził publiczność do salw śmiechu, a występujące na scenie dziewczęta ośmielał do bardziej naturalnych niż wyuczone reakcji. Kilka z nich w tym na pewno niezwykle fotogeniczna Elwira Łopuszko, która otrzymał nagrodę naszej redakcji, ma przed sobą ciekawą przyszłość. Mogą zbierać laury na innych konkursach  i stać się podporami agencji modelek, które jak wiadomo, nie przegapią żadnej urodziwej dziewczyny.
W zgodnej opinii widzów stepnickie wybory "Miss Lata Nad Zalewem", nad którymi tradycyjnie już patronat sprawował "Kurier Szczeciński", były bardzo udane. Organizacja była wręcz wzorowa. nie zanotowano żadnych dłużyzn, awarii sprzętu, a nawet pojedynczego buczenia mikrofonu. A zatem – do zobaczenia za rok!

Marek Osajda

——————————————-

NAJPIĘKNIEJSZE NAD ZALEEM (Gazeta Goleniowska)

Mimo niepewnej pogody, trzynaście urodziwych dziewcząt wzięło udział w zorganizowanych po raz siódmy na stepnickiej plaży wyborach MISS LATA NAD ZALEWEM.
Dziewczęta wśród których były cztery stepniczanki – Joanna Staroń, Dagmara Kokotowicz, Agnieszka Wójcik i Karolina Kmet – oraz reprezentująca gminę Stepnica Monika Narel z Miłowa, zaprezentowały się jurorom i licznie zgromadzonej publiczności trzykrotnie – w strojach codziennych, kostiumach kąpielowych i sukniach wieczorowych. Każdorazowo miały do wykonania dodatkowe zadanie – zaprezentować się publiczności, odpowiedzieć n pytanie wybranego jurora oraz ubiegać się o pracę. Czyniły to nie tylko z wdziękiem ale i poczuciem humoru.
Publiczność swoją nagrodę przyznała – jakże by inaczej – Monice Narel, lat 17 z Miłowa. Natomiast jurorzy, po burzliwej dyskusji, postanowili nadać tytuł II wicemiss Katarzynie Zając, uczennicy ze Szczecina, I wicemiss – Elwirze Łopuszko, lat 18 ze Stargardu („Kurier Szczeciński” uznał ją za najbardziej fotogeniczną dziewczynę). Tytuł najpiękniejszej nad Zalewem przypadł w tym roku uczennicy z I LO w Szczecinie – Aleksandrze Lipowskiej. Panna Aleksandra ma 171 cm wzrostu i wymiary 93-62-86. W tym  roku uzyskała już tytuł II wicemiss Bałtyku.


2003

Brylant dla miss

Autor: Piotr Tolko

19-letnia szczecinianka Sylwia Skarbińska została Miss Lata 2003 nad Zalewem Szczecińskim. O koronę najpiękniejszej walczyło w Stepnicy 13 pań. Laureatka konkursu otrzymała m.in. złoty pierścień z brylantem ufundowany przez jednego ze szczecińskich jubilerów.

Skip to content