POKRZYWIENI DZIĘKUJĄ

21 kwietnia był ważnym dniem dla Ośrodka Kultury w Stepnicy i dla Teatru W Krzywym Zwierciadle, ponieważ świętowaliśmy 5. Urodziny Teatru, na które przybyli: pan Andrzej Wyganowski – Wójt Gminy, pan Andrzej Wyziński – Dyrektor Gimnazjum, pani Beata Rogalska – Skarbnik Gminy, Rodzice i przyjaciele członków Teatru, wiele osób wspierających Teatr i ich sympatycy.

Spotkanie rozpoczęło się spektaklem premierowym „RTG – ROLAND TOPOR  GAMES” – to artystyczna wariacja na temat twórczości francuskiego pisarza Rolanda Topora, znanego z szokującej groteski i czarnego humoru.

"RTG" zaprasza do szaleńczej gry toczącej się w świecie nonsensów, w miejscu, gdzie konwenanse i tabu znikają, uwalniając wyobraźnię, która zostaje wyprowadzona na manowce. Jednakże ten dziwny, nierealny i makabryczny obraz, umieszczony gdzieś poza normalnością, paradoksalnie porusza tematy jak najbardziej istniejące w świecie rzeczywistym. Bo czym tak naprawdę jest normalność? Jakimi wskaźnikami można ją zmierzyć i czy w ogóle zmierzyć się da? A jeśli owe istnieją, to czy są sprawiedliwe i adekwatne dla każdego człowieka…

Bogaty w teatralne wydarzenia, 5-letni okres Teatru przedstawiony został na Wystawie multimedialnej pt. „5 LAT TEATRU W STEPNICY” – poświęconej dokonaniom Teatru w Krzywym Zwierciadle. Składały się na nią prezentacje filmów, nagrań i rekwizytów, wykorzystywanych podczas spektakli, Letnich Akademii Teatralnych, prób i warsztatów.

Ważnym punktem uroczystości był KONCERT URODZINOWY – to muzyczna podróż przez spektakle teatru w wykonaniu aktorów i przyjaciół.

A po Koncercie były życzenia, podziękowania i niespodzianki… Od ekipy GOK Michał Krzywaźnia otrzymał – fotel reżysera, a wszyscy aktorzy słodkie upominki. Wójt Gminy wręczył prezent w postaci ozdobnej deski z wygrawerowanymi życzeniami, a dowodem uznania dla działań Michała na rzecz Teatru, GOK-u i Gminy była nagroda pieniężna. Taką nagrodę otrzymała również Dyrektor GOK Lidia Wyzińska. Życzenia i gratulacje na ręce Michała złożył też Dyrektor Gimnazjum oraz Przewodnicząca ZERiI pani Barbara Sandecka.

Ale podziękowania skierowane były również w drugą stronę – od Teatru W Krzywym Zwierciadle dla tych, którzy ich wspierali i w różny sposób pomagali – pod hasłem „Pokrzywieni dziękują”.

Na koniec „wjechał” piękny, duży tort dla całego zespołu.

Michał przybył do Stepnicy 8 lat temu, gdy otrzymał propozycję prowadzenia warsztatów kabaretowych, ale to wcześniejsze dzieje, w których uczestniczyłam jako widz.

Od 5 lat – Michał Krzywaźnia zajmuje się prowadzeniem warsztatów teatralnych i budową teatru. Na stałe pracuje w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. Brata Alberta w Szczecinie. Jest w nim wychowawcą, a jednocześnie zajmuje się art-terapią i rehabilitacją.

Działając w Stepnicy przygotował do tej pory cztery spektakle. Poza tym organizuje Letnią Akademię Teatralną, w jej ramach polsko-niemieckie warsztaty teatralne, wyjeżdża z Teatrem na występy festiwale, prowadzi też "młodszą grupę teatralną".

To 5 lat dużej aktywności z licznymi nagrodami i wyróżnieniami, które w tym czasie zebrały wszystkie spektakle przez niego reżyserowane.

Skip to content