PLENEROWE WIDOWISKO

„Kupałowe śpiewanie, nocy czarowanie” to plenerowe widowisko przygotowywane wspólnie przez młodych mieszkańców Szczecina i województwa zachodniopomorskiego oraz ich gości z Ukrainy w ramach projektu „Lato w teatrze”.
Będzie ono efektem dwutygodniowych warsztatów aktorskich, muzycznych, scenograficznych i tanecznych. Zaprezentujemy je dwukrotnie: 10 lipca o godzinie 21:00, na plaży miejskiej i 11 lipca o godzinie 21:30 w szczecińskim Parku Kasprowicza.
Tematyką przedstawienia nawiązujemy do najstarszych tradycji europejskich, kultywowanych zwłaszcza u ludów słowiańskich: polskich i ukraińskich, do obrzędów i zwyczajów związanych z letnim przesileniem.
Wspólna praca będzie dla młodych artystów inspiracją do poszukiwania różnic i podobieństw kulturowych w atmosferze tolerancji i szacunku do inności. Otworzy przestrzeń do kreatywnej zabawy.
Sobótka, Noc Iwana Kupały, Kupalnocka, Noc Świętojańska to wspólne nazwy dla radosnego misterium ognia i wody obchodzonego na przełomie czerwca i lipca. Wypełnione muzyką i tańcem przedstawienie, będzie magicznym świętem pełnym barwnych postaci: boginek, czarownic, pląsających wokół ognia zwierząt.

Skip to content