PISANKI, STROIKI, KOLOROWE STOISKA…

28 marca w Stepnicy odbył się pierwszy Kiermasz Wielkanocny na świeżym powietrzu. Piękna, słoneczna pogoda (jak na marzec) pozwoliła dziesięciu wystawcom zaprezentować swoje wyroby rękodzielnicze. A było czym się chwalić. Na stoiskach można było zaopatrzyć się w ozdoby wielkanocne wykonane różnymi technikami. Wybór był przeogromny i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nic dziwnego, że Kiermasz odwiedziło wielu mieszkańców Stepnicy i gości przyjezdnych.
Pomiędzy pisankami, stroikami i dekoracjami znalazło się też miejsce na domowe wypieki, z części których dochód został przeznaczony na pomoc finansową pogorzelcom z Żarnowa. Każdy, kto zdecydował się na dokonanie zakupu na Kiermaszu miał szansę wzięcia udziału w loterii z nagrodami. Ponadto, w trakcie imprezy, odbyło się rozdanie nagród za konkurs plastyczny na Najpiękniejszą Pisankę, Palmę i Stroik. Podczas kiermaszu wokalnie zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Stepnicy, przygotowane przez panią Małgorzatę Trzeciak. Wystąpił również zespół Stepniczanie.
Wszystkim zaangażowanym w organizację Kiermaszu serdecznie dziękujemy za pomoc a właścicielom sklepu Biedronka za udostępnienie terenu oraz podłączenie do prądu.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

Nagrody w konkursach i loterii zdobyli:

I miejsce za Najpiękniejszą Pisankę – Zuzanna Strzelczyk
Nagrody pocieszenia: Aleksandra Strzelczyk i Mateusz Strzelczyk

I miejsce za Palmę Wielkanocną – Natalia Kobus
Nagroda pocieszenia: Klaudia Domżalska

I miejsce za Stroik Wielkanocny – Joanna Strzelczyk
Nagroda pocieszenia: Alicja Płóciennik

W loterii podczas Kiermaszu nagrody zdobyli:
Jadwiga Łuczak
Zuzanna Olechowska
Zuzanna Misiejuk
Lidia Marynowska
Norbert Bogacki
Kalina Urbańska

Skip to content