Piknik Rodzinny z LGR

Sezon imprez plenerowych rozpoczął się 3-go maja Piknikiem Rodzinnym z LGR Zalew Szczeciński, co miało miejsce w stepnickim amfiteatrze. Niezapomniane wrażenia zapewniła dzieciom grupa z Onomatopeja  prowadząca zabawy i konkursy z magicznym skrzatem. Mnóstwo radości dostarczyły skoki przez najdłuższą skakankę świata, rysowanie kredą wymarzonej Stepnicy, wspólna nauka tańca gangam style akcja – list w butelce i muzyczne teleportacje. Z relacji dzieci wynika, że była to najlepsza impreza w ich życiu. Dzieci uczestniczące w zabawach otrzymywały słodkie upominki, a te które brały udział w konkursach i zawodach wracały z nagrodami w postaci gier planszowych edukacyjnych i zręcznościowych. Turnieje wiedzowe i sprawnościowe były skierowane również do rodzin, dla których też przygotowane były cenne nagrody.

Od godziny 15:00 toczył się Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Stepnica. Był to Turniej otwarty, a uczestnikami byli mieszkańcy Stargardu, Goleniowa i oczywiście Stepnicy. Pierwsze miejsce wywalczył Marian Gniazdowski, drugi był Roman Puzio, a trzeci Wiesław Gniazdowski.

Ponieważ majówkowe noce są jeszcze bardzo zimne, wieczorem rozpalono duże ognisko. Impreza zakończyła się zabawą taneczną prowadzoną przez DJ, podczas której była wspólna nauka tańca do największych hitów oraz konkursy taneczne – również z nagrodami.

Organizatorem Pikniku był Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy sponsorowany przez Lokalną Grupę Rybacką Zalew Szczeciński.

Tego samego dnia odbyły się również Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.

Skip to content