OWOCNA WIOSNA TEATRALNA

Teatr w Krzywym Zwierciadle tegoroczny sezon festiwalowy rozpoczął od wyjazdu do Andrychowa na XXI Ogólnopolski Otwarty Festiwal Teatralny ODEON, gdzie został zaprezentowany spektakl „SYSTEM”. Grają w nim trzy młode aktorki Monika Mysiak, Magdalena Olchowa i Sara Rombel. Spektakl zwraca uwagę na ważny problem zatracenia się w świecie pełnym elektroniki, która przy braku kontroli może całkowicie przejąć władzę nad naszym życiem. Festiwal ODEON zakończył się zdobyciem przez Teatr w Krzywym Zwierciadle II nagrody (I nagroda nie została przyznana).

Teatr w Krzywym Zwierciadle został również zaproszony do udziału w XLIX Przeglądzie Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2014. Został tam także zaprezentowany spektakl „SYSTEM”, w ramach ZACHODNIOPOMORSKIEJ OFFENSYWY TEATRALNEJ w Teatrze KANA. Spektakl został przyjęty bardzo dobrze i cieszył się sporym zainteresowaniem, o czym świadczyła wypełniona po brzegi sala Kany. W recenzjach zwrócono uwagę na świeżość, pełną swobodę sceniczną i przede wszystkim świetny ruch sceniczny.

Ostatnim odwiedzonym przez ekipę Teatru w Krzywym Zwierciadle miejscem był Teresin. Tam, w ramach XIII Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Niesfornych – GALIMATIAS 2014, został również zaprezentowany spektakl „SYSTEM”. Teatr otrzymał Wyróżnienie Jury Młodzieżowego za naturalność sceniczną oraz Wyróżnienie Honorowe Sztabu Dziennikarskiego za nutę szaleństwa. Dużą niespodzianką, wielką radością i dumą było przyznanie nagrody aktorskiej dla Magdaleny Olchowej, która sama nie kryła zaskoczenia.

Teatr wrócił do Stepnicy i od razu ruszył do pracy. Już niedługo, bo w czerwcu, zostanie zaprezentowany spektakl warsztatowy, który stanowić będzie podsumowanie rocznej pracy grupy młodzieżowej. A zaraz po, czyli w lipcu zapraszamy wszystkich na spektakl muzyczno – teatralny CAFE STEPNICA w ramach Dni Stepnicy. Trzeba również wspomnieć, że Gminny Ośrodek Kultury i Teatr w Krzywym Zwierciadle otrzymali dofinansowanie z Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego z Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację IX Letniej Akademii Teatralnej. W czerwcu ruszy nabór uczestników na warsztaty.

Zapraszamy do aktywnego udziału w działaniach teatralnych.

Michał Krzywaźnia

PS. Teatr nie śpi – teatr działa!

Skip to content