Otwarte Warsztaty Taneczne 2013

W dniach 12-14.04.2013 w Szkole Podstawowej w Stepnicy odbyły się już po raz piąty Otwarte Warsztaty Taneczne. To było niesamowite wydarzenie!  Pierwszego dnia  miały miejsce bardzo ciekawe a zarazem bardzo trudne zajęcia z modal undergroundu,  prowadzone przez światowej sławy tancerza i choreografa Thierrego Verger! Wiele elementów wykonywanych w parterze, piękne partnerowania tańczone w świetle reflektorów, dawały niesamowity efekt! Pierwsze zakwasy i siniaki uczestnicy odczuli dopiero kolejnego dnia na zajęciach z technik tańca nowoczesnego. New Age prowadzony przez Michała Pawłowskiego, dancehall prowadzony przez Mateusza Adamczyka pomogły rozruszać ciała, a także były niesamowitą zabawą dla uczestników. Panie mogły poruszać bioderkami przy zajęciach z Tańca brzucha prowadzonego przez Honoratę Nekanda- Trepkę. Z Thierrym Verger można było poćwiczyć także w sobotę i w niedzielę. Efekt pracy uczestników był widoczny na zakończenie warsztatów, co w połączeniu z niesamowitą i poruszającą muzyką sprawiało, że oglądało się spektakl taneczny zapierający dech w piersiach, niepozwalający oderwać wzroku.

W warsztatach wzięło udział około 60 osób z Gdańska, Wrocławia, Szczecina, Poznania, Stargardu Szczecińskiego, Goleniowa, Nowogardu i Gminy Stepnica. Impreza zorganizowana przez Centrum Edukacji Nieformalnej, Gminny Ośrodek Kultury, Urząd Gminy Stepnica dzięki dotacji z Urzędu Gminy.

Dziękujemy naszym partnerom: Bank Spółdzielczy w Goleniowie, Swedwood Poland Sp. z.o.o Oddział Grupa Tartaki w Stepnicy, Kwiaciarnia „Stokrotka” w Stepnicy,High Definition Dance Studio w Szczecinie,Szkoła Aktywnego Wypoczynku FRAJDA w Czarnocinie, Sklep Spożywczo- Przemysłowy "PLUS" Teresa Orlon w Stepnicy,Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno- Społecznych TWIKS, Swedwood Poland Sp. z.o.o Oddział IVAR w Stepnicy.

Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stepnicy, za udostępnienie sali na warsztaty.

W październiku odbędzie się kolejna edycja OWT, na którą już teraz serdecznie zapraszamy!

Irmina Łachacz

Skip to content