Morza szum…

           Morza szum, „Stepniczan” śpiew, wspomnienia Sybiraków i piękna, słoneczna pogoda. W takiej miłej atmosferze upłynęło poniedziałkowe popołudnie w Rewalu. W tym roku, w dniach 18-22 czerwca Związek Sybiraków obchodził 20 rocznicę Ogólnopolskiego Zjazdu Klubu Pawłodarczaków w Rewalu. W dniu 18 czerwca 2018r., na zaproszenie Prezesa Tadeusza Szumowskiego zespół „Stepniczanie”  wyjechał do Rewala, aby uświetnić uroczystość obchodów tej wyjątkowej społeczności.

Zespół w składzie: Krystyna Krakowiak, Róża Masłowiec, Leokadia Szulc, Józef Kaźmierczak, Czesław Stranz,  Zdzisław Żerebiec, pod przywództwem Ryszarda Zagórskiego umilił swym śpiewem czas przybyłym gościom. Piosenki i przyśpiewki, jakie przygotował zespół okazały się znane również  publiczności. To zbudowało doskonałą atmosferę i umożliwiło wspólne nucenie, a nawet śpiewanie. Ponad godzinny występ wzruszył wszystkich. Miłe spotkanie uwieńczyła pyszna kolacja.

               Zespół otrzymał piękny prezent w postaci dyplomu i odznaczenia od Związku Sybiraków. Za który serdecznie dziękujemy.

               Był to Pożegnalny XX Zjazd Klubu Pawłodarczaków, mimo to życzymy kolejnych spotkań, pogody ducha, zdrowia i samych tak słonecznych dni, jak ten wspólnie spędzony w Rewalu.

Małgorzata Nicpoń- Mutkowska

 

Skip to content