Mobilne Muzeum Migracji

W pierwszym tygodniu października w Stepnicy zagości na kilka dni mobilne „Muzeum Migracji” zorganizowane w kultowej przyczepie kempingowej marki Niewiadów. W Muzeum będzie można oglądać wystawę zorganizowaną wokół tematu powojennych przesiedleń i polskiego osadnictwa na terenie gminy Stepnica. Ekspozycja powstanie na bazie rozmów przeprowadzanych z mieszkańcami gminy, którzy doświadczyli przesiedleń. Wszystkich chętnych do podzielenia się swoimi historiami zapraszamy do kontaktu z Agnieszką Pajączkowską (tel. 506 090 915) i Joanną Mikulską (tel. 693 324 794), które od 3. października będą wędrować po naszej gminie. Otwarcie wystawy planowane jest na czwartek wieczór g. 17.00, 6. października. Przyczepa będzie stała na placu w centrum Stepnicy. Wystawę będzie można odwiedzać do 10. października włącznie.
MUZEUM MIGRACJI to projekt Fundacji Promocji Sztuki Współczesnej PRACA i Towarzystwa “Krajobraz”. Projekt otrzymał dofinansowanie w programie “Patriotyzm Jutra” Muzeum Historii Polski. MUZEUM odwiedzi 5 miejscowości w północno-zachodniej Polsce. Stepnica jest jedną z nich.  Lokalnym partnerem projektu jest Szkoła Aktywnego Wypoczynku FRAJDA  w Czarnocinie. Projekt jest realizwany przy wspólpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stepnicy.
MUZEUM MIGRACJI to przestrzeń eksperymentu, w którym spotyka się świat designu, animacji kultury oraz muzealnictwa. To też szansa na uzyskanie wyjątkowych świadectw i materiałów dotyczących mało spopularyzowanego aspektu polskiej historii, jakim były powojenne przesiedlenia ze wschodu na zachód.  Zachęcamy do udziału i odwiedzania MUZEUM.

https://www.facebook.com/muzeummigracji/

>>>galeria<<<

Skip to content