MIĘDZY CIEMNOŚCIĄ A ŚWITEM

14 września, tradycyjnie już, w deszczową pogodę odbył się spektakl plenerowy, który był podsumowaniem Letniej Akademii Teatralnej, która odbywała się w Stepnicy w dniach
od 8 do 14 sierpnia. W tym roku młodzi aktorzy i tancerze ze Stepnicy, Szczecina, Goleniowa i Gryfina pracowali nad spektaklem plenerowym „Między ciemnością a świtem”.
Ci, którzy 14 sierpnia odwiedzili stepnicką „dziką plażę” uczestniczyli w interaktywnej zabawie z przeszłością. Odwiedzili świat Słowian, gdzie poznali dwóch synów boga Światowida. Później uczestniczyli w skandynawskiej uczcie u Walkirii. Zajrzeli do elfickiego lasu i poznali syna celtyckiej olbrzymki, a następnie dowiedzieli się czym zajmują się ludzie drzewa. Całość widowiska plenerowego inspirowana była mitami, legendami i podaniami ludów Europy – Słowian, German, Celtów i Skandynawów.
Widzowie podróżując razem z przewodnikami od jednej stacji do drugiej, nie poznali przestrzeni dzikiej plaży, co tym bardziej pomogło wejść w świta, który próbowali przybliżyć im artyści. Nawet deszcz nie przeszkadzał w odbiorze spektaklu, lecz podkreślił jego charakter.
Druga część spektaklu było to spotkanie z bogami mitycznej Europy oraz ukazanie w sposób symboliczny odejście starych wierzeń, a pojawienie sie nowej wiary.
Organizatorom Letniej Akademia Teatralna zależy, aby stepniccy widzowie uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu teatralnym na skale województwa. Akademia jest także platformą wymiany teatralnych doświadczeń oraz miejscem gdzie spotykają się teatralni przyjaciele, aby wspólnie działać.
W tym roku VI Letnia Akademia Teatralna oprócz wsparcia finansowego Gminnego Ośrodka Kultury, dofinansowana była przez Gminę Stepnica, Gminą Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Stowarzyszeniem Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego.
Jak co roku Akademia organizowana jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy oraz Teatr w Krzywym Zwierciadle.
Już dzisiaj zapraszamy na VII Letnią Akademię Teatralną i obiecujemy znowu was zaskoczyć. Do zobaczenia na kolejnych teatralnych działaniach.

Skip to content