MAJÓWKOWY FESTYN ROZMAITOŚCI

Majówkowym Festynem Rozmaitości rozpoczęliśmy tegoroczny sezon imprez plenerowych. Przygotowaliśmy dla dzieci wiele atrakcji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Był kącik plastyczny, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, kącik zabaw i czytania bajek. Dla dorosłych: punkt diagnostyczny, stoisko kosmetyczne, „pchli targ” czyli mydło i powidło. Ponadto stoiska gastronomiczne, wieczorem ognisko, a od 20:00 zabawa z DJ Tomazze. Podczas Majówki wiele osób skorzystało z darmowych potraw grillowych, które można było zdobyć drogą losowania.

Zgodnie z zapowiedzią odbył się Mini Playback Show, w trakcie którego usłyszeliśmy sześć utworów w prezentacjach grupowych i solowych. Zwyciężyły cztery dziewczyny: Julia Trela, Katarzyna Zielińska, Oliwia Arłukiewicz i Agata Sobczak wykonując utwór Cloe i Donatana pt. „My Słowianie”. Wyróżnienie zdobyli: Paweł Zieliński, Aleksandra Zając i Andżelika Koput za piosenkę „King Bruce Lee Karate Mistrz” Franka Kimono; Natalia Olbracht za „Veo Veo” Violetty (Martiny Stoeseel); Wiktoria Rogalska, Gabriela Rogalska, Aleksandra Trzeciak i Agata Smolarek za „Skrzydlate ręce” grupy Enej; Nikola Kałuża, Hanna Rutana i Natalia Nowak za „Junto a Ti” Violetty oraz Tomasz Żrółka za utwór „Cisza” Kamila Bednarka.

W Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica zwyciężył Tadeusz Twarogiel przed Ryszardem Mrozewiczem i Piotrem Murawskim. Uczestnikami turnieju byli również Marcin Średzki Sebastian Kobiela i Krystian Kabała. Sędzią Turnieju Szachowego był Andrzej Wyziński, a puchary wręczył oczywiście Burmistrz Andrzej Wyganowski.

Plenerowa Gra Planszowa STEPNICOGRA(J) rozegrana została z udziałem czterech drużyn. Poszerzaliśmy wiedzę o naszej gminie w formie zabawy i kontaktu z publicznością. Najlepszą drużyną okazał się Stepnicki Wolontariat (Aleksandra Łyczko, Roxanne Ravalli, Dawid Zieliński i Erwin Olbracht), który konkurował z Dzikami z lasu, Watahą Wilków oraz Aniołkami Charliego.

Organizatorem Majówki był Gminny Ośrodek Kultury.

Dziękujemy za wsparcie w przygotowaniach i realizacji Majówki:

– Paniom: Lenie Herman, Iwonie Blatkiewicz i Ewie Szatan za pomoc przy malowaniu planszy do gry,

– Panom: Rajmundowi Bogackiemu i Markowi Prufferowi za pytania do „Stepnicogra(j),

– Paniom: Alinie Adamowskiej-Karczewicz, Elżbiecie Czwartos i Annie Bochniarz-Mutkowskiej za ocenianie konkursu Mini Playback Show,

– Panu Andrzejowi Wyzińskiemu za prowadzenie Turnieju Szachowego,

– Pani Magdalenie Lipińskiej za piękne bańki mydlane i zabawę z dziećmi,

– Paniom z Koła Recytatorskiego za czytanie dzieciom bajek,

– Pani Żanecie Matwiej za przygotowanie kącika dla dzieci i zabawę z nimi,

– Pani Gabrieli Rudzik za opiekę medyczną,

– Wolontariuszom za pomoc podczas organizacji.

Skip to content