Majowe zajęcia

Majowe zajęcia plastyczne były nie tylko nauką zręcznego posługiwania się nożyczkami czy ołówkiem. Warsztaty były magiczne – czarowaliśmy przy użyciu farb plakatowych. Łączyliśmy kolory, tworząc nowe barwy. To było dużym zaskoczeniem i świetną zabawą dla dzieci. Do malowania mieliśmy nie tylko tradycyjne pędzle, ale również gąbki, piankowe kwiaty i sznurek. Te rekwizyty również zaskoczyły nas kształtami i efektem malowania.  Dzięki nim na naszych obrazach powstały nietypowe wzory. Oczywiście nie tylko kartki były kolorowe…. Również ręce, po same łokcie przypominały tęczę.

Dzień Mamy sam nasunął pomysł na temat zajęć. Mieniące się kolorami, piękne kwiaty na piku z pewnością ucieszyły każdą obdarowaną mamę. Z barwnych pasków papieru dzieci stworzyły bajeczny prezent. Dzięki długiej wykałaczce, tworzącej łodygę kwiat może być ozdobą wielu miejsc.

Ostatnie spotkanie w maju odbyło się tuż przed Dniem Dziecka. Była to świetna okazja do tego, aby każdy własnoręcznie zrobił podarek sobie. I tak też się stało. Rożek obfitości zrobiliśmy ze sztywnej kartki i kolorowej bibuły. Wnętrze stożka wypełniliśmy celofanową torebką, wypełnioną po brzegi cukierkami i drobnymi upominkami. Podwójny efekt prezentu – śliczna ozdoba i słodkie „co nie co” 😉

Po każdych zajęciach dzieci mogły pobawić się zabawkami i skorzystać z przebieranek. Dziewczynki najczęściej wybierały suknie księżniczek i skrzydełka motyli.

Zapraszamy na zajęcia w czerwcu, w każdy wtorek o godzinie 15:00

Małgorzata Nicpoń-Mutkowska

>>>galeria<<<

Skip to content