LETNIA AKADEMIA TEATRALNA

LATO  W TEATRZE
VIII LETNIA AKADEMIA TEATRALNA –
ZACHODNIOPOMORSKIE NATARCIE TEATRALNE

Realizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy, Teatr w Krzywym Zwierciadle
Termin realizacji projektu: 22 lipca – 04 sierpnia 2013r.
Uczestnicy: młodzież  w wieku od 13 do 19 roku życia

 VIII Letnia Akademia Teatralna – Zachodniopomorskie Natarcie Teatralne to kolejna edycja projektu realizowanego w Stepnicy a poruszającego się wokół tematu wymiany doświadczeń i współpracy młodych twórców z województwa zachodniopomorskiego (Stepnica, Maszewo, Goleniów, Gryfino, Szczecin) posługujących się różnymi formami sztuki. W ramach VIII Letniej Akademii Teatralnej odbywają się warsztaty tematyczne: teatralne, muzyczne, kostiumowo-scenograficzne, dziennikarsko-promocyjne (multimedialne). Efektem pracy uczestników Akademii jest widowisko plenerowe „Głębia” zainspirowane powieścią Juliusza Vernea „Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi”, które zobaczyć będzie można 1.08. g. 21.30 w Stepnicy (dzika plaża) i 3.08. g. 22.00 w Szczecinie (Park Żeromskiego obok Hotelu Park) – wstęp bezpłatny.

Uczestnicy Akademii podczas zajęć zadają sobie pytanie czy rozwój i nowinki techniczne są motorem do powstania relacji międzyludzkich. Czy im więcej techniki współczesny człowiek umieszcza w swoim życiu, tym większe stawia sobie  bariery, pchając siebie w ręce samotności? Czy wyprzedzanie swojej epoki, wizjonerskie życie dalej spycha ludzi na margines życia społecznego.

Projekt VIII Letnia Akademia Teatralna – Zachodniopomorskie Natarcie Teatralne realizowany jest w ramach programu „Lato w teatrze” organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie i finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminę Stepnica.

Partnerzy:
• Gmina Stepnica
• Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna
• Ośrodek Teatralny KANA
• Fundacja Forum GRYF
• Organizator VII SOFT 2013 – Teatr ABANOIA
Kontakt:
Gminny Ośrodek Kultury
ul. Portowa 7, 72-112 Stepnica
tel: 91 418 86 28, teatr.wkz@gmail.com
Koordynator: Michał Krzywaźnia, tel. 505 933 359
Promocja: Agnieszka Chamier Gliszczynska, tel. 606 634 905

Skip to content