Kulturalna Klinika

IV Przypływ Teatralny – Kulturalna Klinika była to kolejna edycja spotkań teatralnych poświęconych szerzeniu kultury wysokiej na terenach Miasta i Gminy Stepnica. Przypływ Teatralny było to również spotkanie mieszkańców Stepnicy z artystami poszukującymi nowych form wyrazu w teatrze oraz prezentacją nurtu alternatywnego w Polsce. Stepnickie spotkania z teatrem są jedna z ważniejszych imprez kulturalnych w Powiecie Goleniowskim. Poprzez organizację tegorocznego Przypływu zależało nam stworzeniu miejsca do spotkania niezależnych artystów z naszego województwa oraz kraju.
Tegoroczna edycja Przypływu Teatralnego było to 9 spektakli teatralnych, 1 koncert, 2 projekcie filmowe, warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży oraz 3 wydarzenia towarzyszące.
W tym roku na deskach w Stepnicy mieliśmy okazję zobaczyć: Teatr Brama, Teatr Uhuru, Teatr KOD, Teatr Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki, Grupa A.TAK!, Teatr w Krzywym Zwierciadle, młodszą grupę Teatru w Krzywym Zwierciadle, Teatr 6 i pół, Chojnickie Studio Rapsodyczne, koncert CHORYCH oraz projekcje filmowe – Lato w Teatrze – Przestrzenie Teatru oraz film powarsztatowy „Życie rzeczy”.
Warsztaty teatralne poprowadzili: Bibianna Chimiak – aktorka Teatru KANA ze Szczecina oraz Katarzyna Suska – animatorka kultury, instruktor teatralny, związana z Teatrem Abanoia ze Szczecina. Uczestnikami warsztatów byli młodzi artyści skupieni wokół Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej oraz dzieci i młodzież ze Stepnicy.
W ramach wydarzeń towarzyszących starsi widzowie ze Stepnicy mieli również okazje odbyć teatralną podróż do Teatru Współczesnego (Szczecin) na spektakl „Akropolis”. Natomiast najmłodsi widzowie wzięli udział w dwóch spektaklach dla dzieci – „Oto Bajka” w wykonaniu stepnickich seniorów oraz „Sen Marudy” przygotowany przez aktorów Teatru Brama.
Już dzisiaj zapraszamy za rok na V Przypływ Teatralny, a wszystkim biorącym udział w tegorocznej edycji dziękujemy z udział w naszej Kulturalnej Klinice.

Skip to content