Koncert OliLija

Przy blasku świec odbył się w Dzień Kobiet kameralny koncert duetu OliLija. Wokalistka Aleksandra Nykowska i pianistka Liliana Kostrzewa zaprezentowały piękne utwory o kobietach i nie tylko. OliLija posiadają zróżnicowany repertuar, począwszy od pieśni w języku ojczystym po pieśni z różnych zakątków świata. Obie zakochane w muzyce, a po inspirację docierają do korzeni kultury polskiej, ukraińskiej i bałkańskiej. Projekt „OliLija” jest świeżym pomysłem dwóch pokrewnych sobie dusz, które w muzyce poszukują wzruszenia i delikatności, wyrażanych poprzez ognisty słowiański temperament.
Aleksandra Nykowska – aktorka, wokalistka i akordeonistka swoją wokalną drogę rozpoczęła w muzycznych przedsięwzięciach teatralnych, które rozwinęły jej miłość do muzyki tradycyjnej różnych kultur. Zafascynowana technikami białego śpiewu. Dziś otwarta na zaproszenia muzyczne swoich przyjaciół, chętnie mierzy się z nowymi wyzwaniami.
Liliana Kostrzewa kompozytorka, wielokrotna laureatka konkursów kompozytorskich. Znana z improwizacji solo aż po big-band, z którym święciła triumfy dwukrotnie na Big Band Festiwal New Tomyśl. Aktualnie współpracująca m.in.: z baletem Opery na Zamku oraz z Filharmonią Poznańską. Od kilku lat spełnia się jako liderka w swoim zespole Leemeet Trio (docenionym na Jazz Juniors) oraz w Bossa na Boca, gdzie wykonuje brazylijskie samby. Lubi działanie na pograniczu jazzu i klasyki, nie odmawiając sobie i innym – przyjemności muzykowania w nowych obszarach stylistycznych.

>>>galeria<<<

Skip to content