Koncert „Kobieta od A do Z” – Teatr Rozmaitości Gwitajcie

KOBIETA OD A DO Z

Z kobietą nie ma żartów – w miłości czy w gniewie
Co myśli, nikt nie zgadnie; co zrobi nikt nie wie.

– Aleksander Fredro

Zapraszamy na specjany koncert Teatru Rozmaitości Gwitajcie pt.: "Kobieta od A do Z" . Koncert odbedzie sie 16 listopada 2019r., o godz. 19:00 w świetlicy w Racimierzu. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Koncert został zorganizowany w ramach projektu pn. #KLUCZdoKULTURY realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy dofinansowanego ze środków Minitrsa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

A to krótka informacja ze strony internetowej Teatru Rozmaitości Gwitajcie.

Kobieta od A do Z - Teatr Rozmaitości GWITAJCIE

"No tak. Próbując definiować kobietę porywamy się z motyką na Słońce, a dając koncertowi dedykowanemu płci pięknej tytuł "Kobieta od A do Z" pogrążamy się jeszcze bardziej. To przecież właśnie kobieta – Aurore Dudevant znana bardziej jako George Sand powiedziała: "Kobieto, kobieto, jesteś otchłanią, piekłem, tajemnicą i ten kto powiedział, że cię poznał, jest po trzykroć głupcem." Hmm… Umówmy się w ten sposób: nie będziemy próbować podejmować rękawicy zaiste dla nas za ciężkiej, pozwólmy przemówić piosenkom. Utworom o kobietach i dla kobiet przeznaczonych, przez kobiety wybranych i dla kobiet wykonywanych (….)

Jeden z bardziej znanych walców Johanna Straussa (syna) nosi znamienny tytuł "Wino, kobieta i śpiew". Zapraszamy na koncert "Kobieta od A do Z" w Teatrze Rozmaitości GWITAJCIE. Czego jak czego, ale kobiet i śpiewu na pewno tego wieczoru nie zabraknie."