Kiermasz Bożonarodzeniowy

Skoro Święta za pasem, to i przygotować się do nich trzeba. Jednym z ważniejszych elementów Świąt Bożego Narodzenia jest dekoracja – zwłaszcza teraz, gdy zaszły zmiany klimatyczne. Brak śniegu powoduje, że czujemy jakiś niedosyt… Dlatego też, aby zapewnić tę magię, ratujemy się przystrojeniem mieszkań i posesji. Jednym ze sposobów nabycia ozdób był Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbył się 16 grudnia w centrum Stepnicy. Gminny Ośrodek Kultury zapewnił stoiska dla wszystkich chętnych do zaprezentowania swoich ręcznie wykonanych wyrobów czy domowych wypieków i potraw świątecznych. Poza osobami, które „bawią się” wypiekami i rękodziełem, takich jak Krystyna Prokopowicz, Iwona Bykowska, Ewa Szatan, Magdalena Herman, Paulina Bochenek, Joanna Zając, Barbara Kopiecka, były też dzieci, młodzież i dorośli skupieni przy Szkole Podstawowej, Przedszkolu, świetlicach w Gąsierzynie i Kopicach oraz Harcerze, Caritas i Firma Hydrotok – Tokarstwo artystyczne i użytkowe Państwa Melków.

W godzinach popołudniowych odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Lesji Szulc, której akompaniował Aleksander Jastrząb. Lesja zaprezentowała kolędy z czterech słowiańskich krajów: Polski, Ukrainy, Białorusi i Czech. Niewielka publiczność była zauroczona głosem Lesji. Jej urok i wewnętrzne ciepło sprawia, że chce jej się słuchać i słuchać…

Organizatorzy dziękują panu Tomaszowi (Aniołowi) za udostępnienie pomieszczeń oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by Kiermasz mógł się odbyć.

A jeśli jest ktoś, kto nie mógł przybyć na kiermasz, a chce nabyć dekoracje świąteczne czy upominki – zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury – od 19 do 22 grudnia, w godzinach 12:00 – 16:00, będzie wewnątrz stoisko rękodzielnicze.

Skip to content