II POETYCZNE INSPIRACJE

Dużą dawkę kultury zafundowali nam seniorzy z gminy Stepnica, którzy w ramach realizacji projektu „II Poetycznych Inspiracji” w sobotę 9 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury wystąpili w spektaklu „Karuzela Inspiracji” oraz otworzyli wystawę „Nasze wspomnienia”. Premierę zaszczycili swoją obecnością Senator RP Sławomir Preiss wraz z małżonką, Wójt Gminy Stepnica Andrzej Wyganowski oraz wiele osób zaangażowanych w projekt wśród nich trenerzy Michał Krzywaźnia, Agnieszka Chamier – Gliszczyńska, Marlena Kowalak… Był wiersz, była proza, była piosenka, były filmy nawet rodem z Boolwood, a wszystko to za sprawą 10 wspaniałych osób, którzy od marca uczestniczyli w warsztatach, pokazach, próbach… 

Spektakl był okazją do ogłoszenia wyników konkursu na nazwę dla Koła Recytatorskiego. Wpłynęło 28 propozycji nazw dla koła od 5 osób. Wśród nich od Pani Mirosławy Nowak, której pomysł nazwania koła „Jesienne Promienie” najbardziej przypadł do gustu recytatorom. 

II poetyczne inspiracje to projekt mający na celu aktywizację osób starszych do działań, twórczych, integrację międzypokoleniową oraz przełamywanie stereotypów związanych z wizerunkiem nieaktywnego seniora.

Zadanie było współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego oraz środków Gminy Stepnica.

Wszystkim osobom, które pomogły w realizacji projektu bardzo serdecznie dziękujemy.

Skip to content