Idzie Młodość w Stepnicy

Artystyczna podróż w nieznane, historie przodków i szukanie odpowiedzi na to ,,kim jestem?”, urealnienie marzeń i doświadczenie nowych, zupełnie dotąd nieznanych rzeczy. To tylko kilka z możliwości czekających na młodych ludzi podczas pobytu w ramach projektu Idzie Młodość Lato w teatrze + w Stepnicy.
Przez dwa tygodnie uczestnicy Lata w Teatrze pracują codziennie w dwóch grupach: dziecięcej i młodzieżowej. Każdego dnia mają szansę uczestniczyć w innowacyjnych, bezpłatnych, prowadzonych przez profesjonalistów warsztatach: teatralnych, scenograficznych, muzycznych, plastycznych, promocyjno-dziennikarskich. Grupa dziecięca poszukuje inspiracji w książce Lewisa Carolla „Alicja w Krainie Czarów”, natomiast grupa młodzieżowa, twórcze poszukiwania rozpoczęła od poznania opowieści o przodkach – obecnych i byłych mieszkańcach ziem zachodnich. Inspirację do pracy młodzi szukają w twórczości Kantora, Wyspiańskiego i Malczewskiego. Finałem pracy obu grup warsztatowych są widowiska teatralne będące efektem dwutygodniowej pracy. Pracy przede wszystkim nastawionej na odkrywanie siebie, przekraczanie granic i szukania w sobie pasji.
Lato w teatrze (LWT) to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. W tym roku dofinansowanie zdobyło 55 ośrodków z całej Polski (w tym Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy). Idzie Młodość – Lato w teatrze + to działanie o 10 letniej tradycji. Początkiem projektu Lato w Teatrze w Stepnicy była Letnia Akademia Teatralna, która kierowana była wówczas wyłącznie do młodych mieszkańców Stepnicy. Z czasem do Akademii byli zapraszani młodzi artyści z województwa zachodniopomorskiego oraz innych regionów Polski. W tegorocznej edycji nowym a zarazem wiodącym partnerem projektu jest Ośrodek Kultury Gminy Wolin.

Termin realizacji projektu:
18 .07 – 31.07.2016 r.

Organizatorzy:
Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy, Teatr w Krzywym Zwierciadle, Ośrodek Kultury Gminy Wolin

Uczestnicy:
grupa dziecięca (8 – 13 lat)
grupa młodzieżowa (14 – 18 lat)
(głównie z terenu Gminy i Miasta Stepnica)

Miejsce prowadzenia warsztatów:
Warsztaty prowadzone są w Stepnicy, na terenie Gminnego Ośrodka Kultury oraz Szkoły Podstawowej w Stepnicy

Daty, godzina i miejsca pokazów:
Wolin:
NicaNacja (29 lipca, godz. 18.00, błonia)
A TAKT (29 lipca, godz. 21.00, błonia)

Stepnica:
NicaNacja (30 lipca, godz. 18.00, plaża miejska)
A TAKT (30 lipca, godz. 21.00, amfiteatr)

Więcej informacji na: www.latowteatrzestepnica.blogspot.pl

Promocja projektu:
Agnieszka Chamier Gliszczynska
a.chamiergliszczynska@gmail.com

>>>galeria<<<

Skip to content