Ferie – II tydzień
Drugi tydzień Ferii w GOK-u to czas szalonej karnawałowej zabawy, filmowych emocji, kulinarnych doznań oraz twórczej teatralnej energii.
Zaczęliśmy od pięknie udekorowanej sala, niezliczonej liczby balonów, konkursów i zabaw. Uśmiechnięte buzie i nagrody za PRZEBRANIE NIE DO POZNANIA. Tak młodzi uczestnicy rozpoczęli drugi tydzień ferii szaloną zabawą podczas Balu Karnawałowego.
Kolejnego dnia dwa autokary pełne młodych mieszkańców naszej gminy wyruszyły do Szczecina. Tam młodsza grupa filmowych entuzjastów oglądała bajkę pt: "Ostatni Smok Świata", a starsza część uczestników wyjazdu obejrzała wzruszający film fabularny "Był sobie Pies". Wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci wrócili do swoich domów.
Natomiast dzięki uprzejmości i cierpliwości Pań z Koła RÓWNE BABKI, uczestnicy zajęć kulinarnych, w ramach Ferii w GOK-u, mogli poznać tajniki powstawania pyszności tłustoczwartkowych. Pączki serowe, faworki, pączki z ziemniaków z marmoladą i czekoladą oraz do tego mnóstwo cukru pudru. BYŁO SMACZNIE. 🙂
Jak co roku w ramach Ferii w GOK–u odbywa się także Zimowa Akademia Teatralna, skierowana do dwóch grup wiekowych. W ramach tegorocznej edycji młodzi adepci sztuki teatralnej poznawali tajniki Teatru Żyworęki, elementy Teatru Plastycznego, tworzyli i ożywiali własne skarpetkowe pacynki. Na zajęciach przy wykorzystaniu przedmiotów kuchennych (miski, tłuczek, pokrywki oraz czajnik), używając swojej wyobraźni, tworzyli lalki improwizowane. Mali aktorzy pracowali także używając grafoskopu – sami tworzyli historie, scenki o „Powstaniu Świata”. Potem przy użyciu źródła światła (z własnych telefonów) tworzyli teatr cieni, bawiąc się formą i emocjami.
Natomiast grupa starsza, w ramach Zimowej Akademii Teatralnej, ćwiczyła swoje muzyczne umiejętności pod okiem Pana Dobromira. Zgłębiali także wiedzę dotyczącą teatru groteski, szukali również pomysłów do nowego spektaklu, którego premiera już w czerwcu.
W zajęciach, w ramach Ferii w GOK –u uczestniczyli młodzi mieszkańcy Stepnicy, ale także wychowankowie świetlic wiejskich z Czarnocina, Kopic, Gąsierzyna oraz Racimierza.
Michał Krzywaźnia