Ferie 2018 w Goku

Ferie 2018  w GOKU.

W dniu 26 stycznia br.,  pokazem mody oraz prac plastycznych w sali teatralnej Gminnego Ośrodka Kultury zakończono zajęcia feryjne.  

                Pierwszy tydzień ferii upłynął pod hasłem „samowolka budowlana”. Uczestnicy zajęć budowali makiety budynków mieszkalnych wraz z całym ich wyposażeniem. Powstały przedpokoje z lustrami, szafkami na buty oraz wieszakami na ubrania, kuchnie wyposażone w lodówki,  kuchenki i zlewozmywaki, sypialnie z ogromnymi łóżkami   z ciekawymi wezgłowiami oraz  szafami z mini wieszakami na ubrania. Wszystkie elementy powstawały z surowców wtórnych (kartoników, kartonów, nakrętek do butelek i butelek typu pet). Na zakończenie tego tygodnia dzieci miały  możliwość wykonania prezentów z okazji  „Dnia Babci i Dziadkka”. Prace były wykonywane pod czujnym okiem instruktorki GOK Pani Małgorzaty Nicpoń- Mutkowskiej. Powstały piękne filcowe „etui –sowy” na okulary i komórki.

                Drugi tydzień ferii to czas poświęcony modzie. Każde uczestniczące w zajęciach dziecko zaprojektowało dla siebie  strój, który następnie zupełnie samodzielnie wykonało. By wykonać zadanie dzieci nauczyły się posługiwać miarą krawiecką, by „zdjąć miarę” , nauczyły się tworzyć wykrój i prawidłowo nanosić go na tkaninę. Każdy uczestnik musiał także sfastrygować wycięte elementy stroju, aby sprawdzić czy wszystko leży jak należy. Po dokonaniu wszystkich tych skomplikowanych czynności dzieci nauczyły się także posługiwać maszyną do szycia. Wszystkie stroje zostały także bardzo dokładnie wykończone zgodnie z rysunkami projektów. Wielki finał odbył się w piątek, gdy wszystkie stroje były już ukończone. Pokaz mogli podziwiać licznie zebrani rodzice i najbliżsi małych projektantów. Oklaskom nie było końca. Nie zabrakło także zabawy dyskotekowej przy muzyce w ramach nagrody za wytrwałą pracę w czasie zajęć. Ponadto podczas ferii dzieci uczestniczyły także w warsztatach z filcowania przygotowanych przez instruktorkę Goleniowskiego Domu Kultury – Panią Beatę Reginię. Podczas warsztatów powstały piękne filcowe obrazki z australijskich merynosów. Był to pierwszy etap wtajemniczenia w technikę filcowania i cieszył się dużym zainteresowaniem. Zajęcia dla maluchów były  prowadzone także przez instruktora zumby  Panią Irmine Łachacz  – Animatora Społecznego. Maluchy uczestniczyły także bardzo aktywnie podczas prób zespołu „ Stepniczanie”. Próba upłynęła w radosnej i ciepłej atmosferze łącząc śpiewem  pokolenia.  Ferie były radosnym czasem kreacji i tworzenia, ale przypominamy, iż GOK działa przez cały rok. Zachęcamy wszystkich chętnych do korzystania z naszej oferty.

 

Skip to content