Dzień Matki w „Cafe Amfiteatr”.

Stepnicki amfiteatr w ubiegły piątek, tuż przed  Dniem Matki zamienił się na kilka godzin w klimatyczną kawiarnię. Przybyłe Panie mogły nacieszyć oczy widokiem błękitnego, bezchmurnego  nieba odbijającego się w tafli wód Zalewu Szczecińskiego, zadowolić podniebienie gokowską lemoniadą i słodkim ciasteczkiem. Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy zadbali o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Została przygotowana naturalna ażurowa dekoracja , która delikatnie wydzielała przestrzeń plenerowej kawiarni znajdującej się na scenie amfiteatru. Były wazoniki z kwiatkami i piękne kieliszki z truskawką w środku, żeby woda gasząca pragnienie smakowała wyjątkowo tego dnia. Gdy wszystkie miejsca zostały zajęte rozpoczęła się uczta dla uszu. Jako pierwszy swój godzinny występ zaprezentował zespół „Drabina – reaktywacja”. Muzycy wygrywali znane wszystkim dźwięki szlagierów z repertuaru takich gwiazd jak: Anna Jantar, Irena Jarocka, Maanam czy Maryla Rodowicz. Występ spotkał się z tak przychylnym przyjęciem , że nie obyło się bez kilku bisów. Kolejnym punktem programu było losowanie upominków ufundowanych m. in  przez stepnickich przedsiębiorców: Danutę Łepik (sklep FALA),  Anitę Poniatowską i Konrada Ciołek- Poniatowskiego (P rzystań Jachtowa Kapitana Roberta Hilgendorfa),  Jana Chabraszewskiego (sklep Cygan), Renatę Synówkę (Sklep Groszek), Jolantę Moryś(Kwiaciarnia Stokrotka). Prezenty były miłym dodatkiem do prowadzonych rozmów i pogawędek przy  kawiarnianych stolikach. Następny występ to bardzo ciekawie przygotowane show z piosenkami z repertuaru Czesława Niemena. Pan Andrzej Szpak wykonał  utwory  z towarzyszeniem dwóch pięknych wokalistek  i  znanego w Stepnicy muzyka Pana Wojciecha Rapy. I kolejny raz nie obyło się bez miłych słów i kilku bisów. Na uwagę zasługuje również fakt, iż dzięki zaangażowaniu Pań z grupy „Równe Babki” kawiarenkę zaszczyciła swoją obecnością najstarsza stepnicka mama – 102-letnia Pani Stanisława, która nie kryła wzruszenia , kiedy jej córka wręczała jej piękny bukiet kwiatów z okazji „Dnia Matki”, a wszyscy obecni odśpiewali zgodnie „200 lat”. Wieczór upłynął miło i radośnie i był bardzo dobrym  wstępem do celebrowania  Dnia Matki .