Dorman w Stepnicy

W ostatnim tygodniu kwietnia na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury do Stepnicy zajechała warszawska trupa teatralna z Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego. W Szkole Podstawowej zaprezentowała dwukrotnie, spektakl „Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana”.
Trójka aktorów zaprosiła młodych widzów ze Stepnicy i Racimierza na plac zabaw, gdzie panują zasady, które dzieci znają z podwórka i szkolnego korytarza. Niepozorna kłótnia o kaczkę sprawiła, że dziecięca rywalizacja niepostrzeżenie przerodziła się w poważną, dorosłą wojnę. Odwołać ją można było tylko wspólną wyprawą do Krainy Słoneczników, by porozmawiać ze Słońcem…
Spektakl został zainspirowany trzema realizacjami Jana Dormana, wybitnego reżysera i pedagoga teatru: "Która godzina?", "Konik" oraz "Kaczka i Hamlet".
Taki teatralny plac zabaw bardzo podobał się naszej młodej widowni, co widać było podczas spektaklu. Już dzisiaj rozpoczynamy poszukiwania kolejnych spektakli, których celem jest budowanie interakcji z dziećmi oraz tworzenie swobodnej i niczym nieskrępowanej zabawy.

Michał Krzywaźnia

>>>galeria<<<

Skip to content