Dni Stepnicy 2017

Dni Stepnicy 2017 to wydarzenia sportowe, rozrywkowe, kulinarne i rekreacyjne. Pogoda sprawiła nam cudowną niespodziankę, więc zrealizowane zostały wszystkie zaplanowane działania. Występujący na scenie uraczyli nas dobrą muzyką – począwszy od Orkiestry Wojskowej Marynarki Wojennej ze Świnoujścia, poprzez koncert Carmel i zespołu Golden Life. Widzowie ciepło przyjęli wszystkich wykonawców, a dobry kontakt z publicznością oraz nasza gościnność i urokliwe miejsca spowodowały, że po koncercie artyści nie spieszyli się z wyjazdem.

W tym roku, ramach Dni Stepnicy miała miejsce Biesiada rybna, której głównym punktem była „Patelnia Plenerowa” i przygotowane podczas imprezy danie główne „Stepnicki gulasz z sandacza w aromacie curry”. Do potrawy wykorzystano – poza sandaczem oczywiście – mnóstwo warzyw i 300 litrów wody. W sumie przygotowano 650 porcji, które osobiście rozdzielał Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Pan Andrzej Wyganowski.

Smaczną rybę w różnych postaciach zaserwowały nam panie z Dobrej Kuchni. Ich stoisko cieszyło się wielkim zainteresowaniem w wyniku czego wszystkie przygotowane ryby znalazły swoich właścicieli.

Z dużym zainteresowaniem zgromadzeni oglądali Happening teatralny – Legenda o Stepnickiej Złotej Rybce. Było to widowisko zaprezentowane przez uczestników trwającej właśnie Letniej Akademii Teatralnej. Produktem finalnym legendy o Stepnickiej Złotej Rybce była statuetka, którą Dyrektor GOK Lidia Wyzińska wręczyła Burmistrzowi Andrzejowi Wyganowskiemu za działania, których efektem jest rozwój naszej gminy.

W godzinach popołudniowych Burmistrz wręczył pamiątkowe puchary uczestnikom tegorocznej edycji Regat Stepnica.

Dla najmłodszych uczestników było mnóstwo atrakcji przygotowanych przez GOK oraz przedsiębiorców.

Punktem równie ważnym dla uczestników imprezy była zabawa taneczna prowadzona przez  trzech Dj-ów w formie walki. „Parkiet” w amfiteatrze był pełen przez cały czas – widać  wszyscy byli bardzo spragnieni tańca. O godzinie drugiej najwięcej braw od publiczności, a tym samym złotą płytę otrzymał Dj Krzysztof.

>>>galeria<<<

Skip to content