CZŁOWIEK – MASZYNA

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy, Ośrodek Teatralny Kana

Partnerzy:Gmina Stepnica, Teatr w Krzywym Zwierciadle (Stepnica), Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ryszewku Zachodniopomorska Offensywa Teatralna, Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy

 

Projekt „CZŁOWIEK – MASZYNA” to autorski program warsztatowo – artystyczny  realizowany na terenie Stepnicy i Szczecina od 15 do 28 lipca. Głównym celem jest rozwój kreatywności oraz twórcze spędzenie wolnego czasu podczas wakacji przez młodzież w wieku 13 – 18 lat.  W ramach projektu młodzi ludzie, jak co roku, pracują pod okiem instruktorów w czterech grupach warsztatowych (teatralno – ruchowych, muzycznych, kostiumowo – scenograficznych i promocyjno – multimedialnych). W tym roku działania warsztatowe będą podróżą do twórczości filozofa i mistyka Georgija Gurżijewa oraz futurysty i pisarza Stanisława Lema. Efektem prawie dwutygodniowej pracy młodzieży będzie widowisko plenerowe ,,Wojna Magów'', które będzie można zobaczyć 26 lipca w Szczecinie i dzień później w Stepnicy.

Projekt ,,CZŁOWIEK – MASZYNA'' realizowany jest w ramach Lata w Teatrze.

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 12. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 18 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury.

Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom.

W tegorocznej edycji programu weźmie udział ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

 

Więcej informacji na temat programu na:

www.latowteatrze.pl

www.facebook.com/programLatowteatrze

Skip to content