Co to była za wystawa – Folk ART!

W piątek –  16 listopada br., w murach Gminnego Ośrodka Kultury  otwarta została wystawa FolkART.

Wystawa tworzona była od 13 listopada, ale główne otwarcie nastąpiło 16 listopada 2018 roku. Swoje prace dostarczyło 39 lokalnych twórców, przy czym  zgromadzono ok. 248 prac rękodzielniczych.  Wśród zbiorów znalazły się m.in. malowane obrazy, drewniane rzeźby, ponad 100-letnia haftowana koszula oraz inne ręcznie wyrabiane arcydzieła. W ramach Interaktywnej wystawy FolkART przez trzy dni powstawało malowidło ścienne, odwołujące się do źródeł stepnickiej kultury. Podczas wystawy odbyły się także warsztaty tworzenia „Stepnickiej Baby”. Warsztaty przeprowadziło 4 pracowników Gminnego Ośrodka Kultury, a udział w nich wzięło 40 uczestników. Dodatkowym wydarzeniem w tym dniu było również oficjalne odsłonięcie rzeźby – instalacji  przestrzennej, która powstała w ramach Międzypokoleniowych Warsztatów Twórczych.