BIESIADA RYBNA – relacja

Tegoroczna Biesiada Rybna z LGR Zalew Szczeciński odbyła się wcześniej, bo już 13 czerwca. Termin nie był może najlepszy, biorąc pod uwagę Zlot Żaglowców, ale była to alternatywa dla tych, którzy nie mieli możliwości lub chęci jechać do Szczecina. Stepnicka impreza rozpoczęła się o godzinie 14-tej zabawami i konkursami skierowanymi do tych, którzy przyszli najwcześniej, a dla smakoszy potraw rybnych impreza startowała się godzinę później uczta rybną przygotowaną przez miejscowych pasjonatów sztuki kulinarnej. W konkursie kulinarnym podczas Biesiady wzięło udział osiem pań i dwóch mężczyzn. Zaprezentowali oni swoje dania bazując głównie na sandaczu – gdyż w tym względzie uzależnieni byliśmy od tego, co złowią rybacy. Konkurencja była ogromna, ponieważ poziom podanych potraw był niezwykle wysoki. Ostatecznie nagroda za pierwsze miejsce powędrowała w ręce mieszkanki Stepnicy – Zdzisławy Zdanowicz. Pani Zdzisława przygotowała dla Jury i zgromadzonej publiczność Zupę z lina. Na miejscu drugim i trzecim znalazła się Galantyna z sandacza – nadrugim Agaty Garbaciak i na trzecim Ewy Wąsik.  Wyróżnieni w konkursie zostali: Irena Tarnowska (Kotlety rybne), Justyna Wąsik (Rosół z węgorza), Wojciech Borzych (Zupa z sandacza z grzankami), Estera Szaja (Pizza z Sandaczem), Łukasz Warda (Tartinki z sandaczem), Barbara Kopiecka (Sandacz po azjatycku) oraz Beata Bernacka (Kotlet rybny).

Dopełnieniem konkursu kulinarnego była nagroda publiczności. Okazało się, że uczestnicy Biesiady Rybnej mieli takie samo zdanie, jak członkowie Jury i nagroda powędrowała również do Zdzisławy Zdanowicz.

Podczas Biesiady odbyło się podsumowanie IV Regat Stepnica (szczegóły w odrębnym artykule) oraz wręczenie nagród za konkurs fotograficzny "Stepnica osadą rybacką". W konkursie uczestniczyli amatorzy, ale miłośnicy fotografii i naszej gminy. Oceną Jury pierwszą nagrodę otrzymała Estera Szaja, drugą Agnieszka Makowska, a trzecią Justyna Tarnowska. Były również wyróżnienia dla pozostałych uczestników. Zdjęcia były prezentowane również w dniu imprezy.

Na stepnickiej scenie wystąpił zespół Tonam & Synowie czyli Wojciech Zawadzki "Muki", Jarosław Darul "Rulon", Michał Czernek "Atari", Marcin Murat "Marcinek" i Darek Wantuch. Śpiewanie a cappella oraz energia i zaangażowanie w to co robili spodobało się bardzo stepnickiej publiczności. Jako organizatorzy bardzo się z tego cieszymy, ponieważ zespół zawita jeszcze do nas w tym roku 24 lipca.

Na zakończenie imprezy – zabawa z DJ Tomazee… Chyba wyczekiwana, bo nawet deszcz nie odciągnął tańczących „z parkietu”.

Bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy. 

 

Skip to content