Biesiada Rybna i Konkurs kulinarny

Tegoroczna Biesiada Rybna rozpoczęła się ulewnym deszczem, który – na szczęście – nie trwał długo, więc nie miał wpływu na działania zaplanowane na ten dzień. Publiczność – zwłaszcza grupa szczecińskich seniorów – chętnie uczestniczyła w zabawach i konkursach, zdobywając w ten sposób gadżety i talony na przygotowane potrawy rybne. Najważniejszy w tym dniu konkurs, to finał zmagań kulinarnych, do którego zakwalifikowały się trzy dania przygotowane przez mieszkańców Gminy Stepnica. Barbara Kopiecka z Piotrem Iwaszczyszynem przygotowali Przekąskę z wędzonego leszcza, za którą otrzymali I miejsce i czek o wartości 500 złotych.  Bożena Połonko z Emilią Złoczowską przyrządziły Rybę po cygańsku, zdobywając nią uznanie publiczności i czek o wartości 300 złotych. Agata Garbaciak pięknie zaprezentowała się w przyrządzeniu Sushi z Łąki zdobywając wyróżnienie i czek o wartości 100 złotych. Pozostali uczestnicy konkursu kulinarnego otrzymali nagrody rzeczowe w postaci dobrej jakości noża kuchennego. Jury w składzie Stanisława Rzymczyk – zastępca Burmistrza, Katarzyna Sanio – redaktorka Radia Szczecin, Aurelia Foremniak – radna Rady Miejskiej, Cezary Martyniuk – redaktor Gazet Goleniowskiej i Kuriera Szczecińskiego oraz Lidia Wyzińska – dyrektor GOK, oceniając potrawy brało pod uwagę głównie smak potrawy, ale ważnym czynnikiem było też bogactwo produktów jak i wrażenia wizualne. Wszystkie dania rybne można było spróbować nabywając talon, który był jednocześnie kartą do głosowania. Ponadto na stoisku można było zakupić rybę wędzoną i smażoną oraz paprykarz i pajdę chleba z pastą makrelową. Dla żeglarzy i nie tylko, przygotowano kotlet rybny w warzywach.

Kolejną atrakcją Biesiady był pokaz kulinarny, podczas którego prowadzący imprezę – Robert Bochenko – ugotował zupę rybną z dodatkiem mleka kokosowego. Danie to mieli okazję skosztować uczestnicy imprezy. Po atrakcjach dla żołądka i podniebienia przyszedł czas na koncert zespołu Majtki Bosmana. Sześcioosobowa grupa zaprezentowała się w szantowych utworach bawiąc publiczność i zachęcając do tańca. Następnie w klimacie rockowym na stepnickiej scenie wystąpił zespół Specyficzni.

Trudno było mówić w tym dniu o podsumowanie VI etapu Regat Turystycznych na trasie Nowe Warpno – Stepnica i Wyścigu o Błękitną Wstęgę Zalewu Szczecińskiego, ponieważ  ze względu na warunki pogodowe wyścig nie mógł być punktowany. Nie mniej jednak nagrody zostały wręczone w oparciu o wyniki po kilku etapach. Fundatorem pucharów była Gmina Stepnica, więc żeglarzom wręczył je Burmistrz Andrzej Wyganowski wspierany przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Ryszarda Ławickiego.

Zabawę pod chmurką, do godzin drugiej, prowadził DJ Team.

>>>galeria<<<

Skip to content