ARTYSTYCZNE PODSUMOWANIE ROKU

Już po raz czwarty w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy odbyło się podsumowanie, rocznej, twórczej pracy młodych muzyków, grup artystycznych i harcerzy. Jak co roku zakończenie artystycznej edukacji miało formę pokazu efektów poszczególnych zajęć, a wszystko to odbyło się 21 czerwca o godzinie 17:00.
Jako pierwsze wystąpiły tancerki z Grupy PomerStep, prowadzonej przez instruktorkę tańca Panią Irminę Łachcz. Grupa zaprezentowała choreografie „Dance with me”, którą prezentowała na Przeglądzie Tanecznym w Nowogardzie oraz powiatowych eliminacjach Konfrontacje Taneczne w Nowogardzie. Swój występ zakończyły pokazem choreograficznym „Ferrari”, który wykonały wraz z prowadzącą. Choreografia ta powstała podczas ZUMBA SALSATION w Stepnicy.
Zaraz po grupie PomerStep występ dali młodzi uczestnicy zajęć muzycznych prowadzonych przez instruktora muzyki Pana Dobromira Strzelczyka. Swoje umiejętności zaprezentowało ośmiu młodych muzyków, którzy wykonali utwory na gitarze i pianinie. Przybyła widownia mogła wysłuchać utworów klasycznych jak i współczesnych. Od J.Krieger’a i J.S. Bacha po Lukasa Grahama’a.
Kolejnym punktem podsumowania artystycznego był pokaz pracy młodszej grupy teatralnej Teatru w Krzywym Zwierciadle, która zaprezentowała spektakl „Siła wyobraźni”. Grupę prowadzi instruktor teatralny Pan Michał Krzywaźnia. Spektakl inspirowany był wierszami Jana Brzechwy oraz Aleksandra Fredry. Młodzi adepci sztuki teatralnej przy użyciu elementów teatru ruchu, pantomimy i lalek zaprosili widzów do świata, gdzie wyobraźnia nie zna granic i jest ważniejsza niż wiedza. 
Wieczór artystycznych prezentacji w Gminnym Ośrodku Kultury zakończył się występem Stepnickiej Drużyny Harcerskiej FEBLIK. Harcerki oraz Zuchy zaprezentowali trzy utwory, „Bieszczadzkie Reggae”, „Harcerskie ideały” oraz „Hiszpańskie dziewczyny”.
Było to kolejne podsumowanie dokonań grup artystycznych z Gminnego Ośrodka Kultury. Widzowie byli zaskoczeni poziomem prezentacji artystycznych poszczególnych sekcji, co można było usłyszeć podczas przerw między poszczególnymi wydarzeniami. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych, tych młodszych i tych starszych, do uczestnictwa w zajęciach artystycznych od września.
Do zobaczenia po wakacjach.

>>>galeria<<<

Skip to content