Zawody na skateparku

Zawody na skateparkubyły jednym z elementów Dni Stepnicy. Swoje "5 minut" mieli ci, których domeną są skoki i trik na rowerach i deskorolkach oraz miłośnicy piłki koszykowej.
Niezwykłe wyczyny młodych zawodników – skoki, a w ich trakcie różne widowiskowe ewolucje w powietrzu – podziwiali i oklaskiwali niestety nieliczni widzowie.
Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: bmx i deskorolka. Formuła rywalizacji polegała na pojedynczych przejazdach, aby zawodnicy mogli w pełni zaprezentować jak potrafią wykorzystać wszystkie elementy skateparku i pokazać najlepsze triki. W kategorii bmx zwycięzcą okazał się Wojtek Jędraszak, który odebrał puchar z rąk fundatora pana Ryszarda Ławickiego. Zwycięzcy na deskorolce puchar zafundował i wręczył pan Andrzej Wyziński.
Rywalizacja w streetball odbyła się między pięcioma drużynami. Zwycięstwo wywalczyli „Turyści”, dla których puchar ufundował pan Andrzej Wyganowski.
Oprócz pucharów zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Pozostali uczestnicy – drobne upominki.
Sędziami zawodów byli: w kategorii bmx – Maciej Mistrzak, na deskorolce – Michał Michalak oraz Rafał Szałek w streetballu.
Celem zawodów było zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportów z wykorzystaniem dostępnych na terenie gminy miejsc, propagowanie sportowego stylu życia oraz wyłonienie najlepszych zawodników.