Finał Przeglądu Tańca

15 czerwca odbył się w stepnickim amfiteatrze Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych organizowany przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie i Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy. Imprezę otworzył i powitał tancerzy oraz zgromadzoną publiczność Wójt Gminy Andrzej Wyganowski. W zmaganiach tanecznych wzięło udział około 40 zespołów – laureatów wyłonionych podczas powiatowych i miejskich konfrontacji z województwa zachodniopomorskiego. Prezentacje dziecięce i młodzieżowe oceniała komisja w składzie: Dorota Stankiewicz, Maria Przybyłowicz i Delfina Pawłowska. Z ramienia Zamku czuwała nad przeglądem Wiesława Nowakowska. Po zapoznaniu się ze wszystkimi prezentacjami, jury przedstawiło werdykt. Konfrontacje to okazja do porównania przez zespoły taneczne swoich umiejętności z tym co proponują inne grupy. W przeglądzie uczestniczyły zespoły prezentujące taniec współczesny oraz inne formy wypowiedzi scenicznej. Przez kilka godzin przez scenę przewijały się grupy przepełnione pasją i dobrą energią. W oczekiwaniu na wyniki wszyscy wspólnie bawili się przy muzyce zaproponowanej przez organizatorów, co było potwierdzeniem na wspaniały klimat jaki panował podczas pokazów tanecznych. Oprócz wzajemnej rywalizacji, instruktorzy oraz tancerze mieli okazję wymienić się pomysłami i doświadczeniami.

Wyróżnienia otrzymały następujące zespoły:

W kategorii wiekowej 7-10 lat

• Zespół EKSPRESJA III – Młodzieżowy. Dom Kultury w Stargardzie
  • SWING JUNIOR – Szkoła Podstawowa nr 20 w Szczecinie

W kategorii wiekowej 11-15 lat

• ATU – Miejski Dom Kultury w Świnoujściu
  • OMEN – Klub Tańca Omen w Świdwinie

W kategorii wiekowej powyżej 15 lat

• R.O.S.  – Złocieniecki Ośrodek Kultury
  • PASJA –Towarzystwo Przyjaciół MDK Stargard

TYTUŁ LAUREATAotrzymały następujące zespoły:

• SZYK DANCE – Klub Tańca „Szyk” przy Szkole Podstawowej nr 42 w Szczecinie, instruktorki: Aleksandra Bryłka i Marzena Koszykowska